Židek ŽILINA 9. července (ČTK) – Žilinský samosprávný kraj vypověděl smlouvu se žilinský Board Clubem olympijského medailisty Radoslava Židek.

Na již uskutečněn projekt Snowboarding nás spojuje klub nedostane z téměř 23 tisíc ani euro.

Klub nenaplnil základní podstatu Slovensko-polského projektu, když všechny aktivity organizoval jen na Slovensku a navíc nedodržel ani další dohodnuté podmínky.

Podle šéfa kraje pan Juraj BLANÁR aktivity mikroprojektu klub nezvládl, když ani jedno soustředění či závod nezorganizoval v Polsku az plánovaných 40 dětí z obou zemí zapojil jen 30 dětí ze Slovenska.

Faktury nesedí

Krajská samospráva jako řídící orgán přeshraničních mikroprojektů podezřívá klub iz uvádění nepravdivých informací v monitorovacích zprávách, když například místo a čas vyfakturované stravy nesedí s aktuálním pobytem dětí.

„Když jsme zkontrolovali všechny dokumenty, které nám byly doručeny, zjistili jsme, že nebyly naplněny hodnotící kritéria, stanovené ve smlouvě o nenávratný finanční příspěvek. Nebyla tam naplněná požadavek přeshraničního dopadu, protože podle dokumentů, které jsme dostali, všechny aktivity se udály jen na slovenské straně. Stejně tam byly nesrovnalosti s žádostmi o proplacení nákladů, které zjevně nesouvisely s naplňováním tohoto projektu. Je to poprvé, že jsme museli takto přistoupit k vypovězení smlouvy a tak žadatel nebude mít proplaceny žádné euro, „řekl předseda Žilinského samosprávného kraje pan Juraj BLANÁR.

Právník Židek avizuje žalobu

Podle Blanára kraj informoval žilinský Board Club o vypovězení smlouvy písemně ještě začátkem minulého týdne. Podle právníka, který zastupuje Board Club a Radoslava Židek výpověď smlouvy zatím nedostali.

„Pan Židek vůbec nebyl seznámen s odstoupením od smlouvy řádnou cestou, neměl možnost na to reagovat av případě, že se ukáže, že to nebyly pravdivé skutečnosti nebo to budeme konfrontovat a zjistí se, že není tam pravda, budeme žalovat neplatnost odstoupení, „řekl právník Marek Margetin.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.