slyšení kandidátů na šéfa rtvs KOŠICE 10. července (ČTK) – Ústavní soud ČR odmítl stížnost bývalé ředitelky rozhlasu a televize Slovenska (RTVS) Miloslavy pozemkové, která napadla rozhodnutí o svém odvolání u Ústavního soudu ČR.

Jak v úterý informovala mluvčí ÚS Anna Pančurová, rozhodl o tem v pondělí první senát. „Stížnost Miloslavy pozemkové odmítá pro nesplnění zákonem předepsaných náležitostí,“ uvedla Pančurová.

Bližší zdůvodnění rozhodnutí bude zveřejněno po doručení procesním stranám.

Zemková v reakci na rozhodnutí ÚS pro agenturu SITA uvedla, že „pokud opravdu chybí zákonné nebo formality, doplníme je a stížnost znovu podáme „.

Zemková svou stížnost podepřela argumentem, že Národní rada SR svým usnesením o jejím odvolání i Výbor NR SR pro kulturu a média svým postupem porušily její ústavou zaručeno právo podílet se na správě veřejných věcí a mít za rovných podmínek přístup k voleným a jjjjjjiným veřejným funkcím jakož i právo na svobodnou volbu povolání, právo podnikat a provádět výdělečnou činnost.

Odvolává se na článek 46 Ústavy ČR, který mimo jiné říká, že každý se může domáhat svého práva u nezávislého a nestranného soudu a žádat o přezkum, zda nebyl zkrácen na svých právech rozhodnutím orgánu veřejné správy.

Zemková parlament odvolal z postu ředitelky RTVS po necelém půldruhého roku ve funkci. Důvodem k ukončení jejího působení je, že zveřejnila výzvu k podání nabídek na pronájem prostor pro mediální komplex, ale předem o tem písemně neinformovala Radu RTVS.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.