Na slovenském trhu začala působit firma Réka, která láká lidi na to, že za účast na svých prezentacích se hojně najedí a napijí a také, že dostanou různé výrobky zdarma, např. salámy, ručníky a pod. Skutečnost však není tak růžová, jak zpočátku jen vypadalo. Naivní důchodci se nechají zlákat vidinou bezcenných dárků a takto se snaží zabít svůj volný čas. V rámci prezentací se prý vyhrává. Lidí firma nakonec „motivuje“ svými výrobky natolik, že jim naslibuje, že pokud si je koupí, získají obrovskou slevu. Důvěřiví důchodci jim skočí na lep. Podobný případ se stal paní Anne z Čadce.

„Při vstupu sebrali od lidí pozvánky a ptali si 1 euro jako prezenční. Během prezentací zakázali zvedat mobily a telefonovat, aby se neměli s než poradit – žádná ochutnávka klobás,“ rozčileně řekla rodinná známá paní Anny. Za zboží měla zaplatit 1000 eur, protože u sebe neměla tolik peněz, řekla, že doma má pouze 200 eur. „Spolu s ní šel jeden pracovník firmy až domů, vzal peníze a rychle utekl pryč,“ řekla nevěsta poškozené paní. Ještě prý musí doplatit 800 eur.

Firma nezahálela a šla rovnou na věc. Hned od začátku začala představovat své výrobky – parní čistič a ostatní. „Pokud náhodou někdo chtěl zrušit smlouvu po podpisu, tak měl velkou smůlu. Pokud se i někomu náhodou podařilo dovolat domů, tak ho zastrašovali, že to se už nedá zrušit a za deaktivaci karty, kterou k tomu dostali jako dárek hned namístě, prý zaplatí 100 eur, „řekla blízká poškozené klientky. Člověk, který je takto zastrašování a pod psychickým tlakem, si zboží vezme.

Zarážející je zejména to, že kupující nedostane do ruky originál smlouvy, ale jen kopii, která je však nekompletně vypsána. Také záruční list, ten je vypsán bez názvu výrobku, bez čitelného podpisu prodávajícího a taktéž bez jediné razítka. To, že je zboží nepotřebný, důchodcům řeknou až jejich děti. Kdy zboží chtějí vrátit, na Čo mají podle zákona do 7 dní prá ve, nastává problém. Buď se jim vrátil zboží jako nepřevzaté, nebo na doručence zpět od pošty bylo naps ano, že je adresát neznámý a zásilku nebylo možné doručit.

Firma má v obchodním rejstříku uvedeno jako místo podnikání Stupava, ale na plánovaném místě se je marně snaží zastihnout nejeden podvedený klient. Jejich „údajně“ místo podnikání je jen napěchované kdejaké zbožím. „Telefonovali jsme do té firmy, ale vždy bez úspěchu. Po několika pokusech se nám nakonec podařilo zkontaktovat s jedním jednatelem, který nám řekl, že do 7 dnů si převezme zboží a vrátí v hotovosti zálohu. Moc tomu nevěříme a bojíme se, že takto okradli mou tchyni, „říká smutným hlasem nevěsta paní Anny. My jsme se snažili dnes spojit se zmíněnou firmou. Zvedl nám jednatel, který se nechtěl k dané věci vyjadřovat. „My nestojíme o žádnou popularitu a nebudeme se k ničemu vyjadřovat,“ stroze odvětil a složil telefon.

Takto podvedených lidí určitě nebude málo. Podle televize Markíza Obchodní inspekce už má přibližně 6 podnětů na zmíněnou firmu a na prsty této firmě dívají už i policisté. Podle našich informací někteří podvedeni lidé podali na firmu trestní oznámení.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.