stv BRATISLAVA 30. července (ČTK) – Nový šéf spojeného veřejnoprávního média – rozhlasu a televize Slovenska (RTVS) by mohl být znám už první srpnové dny.

Mediální výbor parlamentu vyslechne v pondělí 30. července všech 11 kandidátů, kteří se přihlásili do volby generálního ředitele RTVS.

Dva kandidáti – Ilja Ruppeldt a Štefan Dlugolinský výboru dodali chybějící doklady o své bezúhonnosti.

Jak pro agenturu SITA řekl předseda Výboru Národní rady SR pro kulturu a média Dušan Jarjabek (Směr-SD), po pondělním veřejném slyšení kandidátů dá ještě ten den předsedovi parlamentu Pavlu Pasků zprávu o veřejném slyšení.

Na základě zprávy výboru svolá předseda NR SR do 24 hodin schůzku parlamentu věnovanou volbě generálního ředitele RTVS. Může to být nejdříve ve středu 1. srpna.

„Veřejné slyšení se začíná v 9:00. Těsně předtím se setká výbor a zkonstatuje daný stav,“ popsal úvod veřejného slyšení kandidátů na šéfa RTVS Jarjabek.

Jak dále řekl pro agenturu SITA, Výbor NR SR pro kulturu a média na ranním jednání zjistí počet uchazečů, také to, zda uchazeči Ilja Ruppeldt a Štefan Dlugolinský, které výbor vyzval dodat doklady o bezúhonnosti, splnili kritéria.

Na jednání výboru se losem určí pořadí, v jakém budou kandidáti veřejně vyslechnuti. Každý z kandidátů bude mít 30 minut – 15 minut na prezentaci svého projektu rozvoje a řízení RTVS a 15 minut na odpovědi na otázky poslanců.

Po skončení veřejného slyšení se výbor podle Jarjabka opět sejde a „zkonstatuje, Čo se v rámci slyšení událo, zda byla splněna kritéria slyšení a vznikne společná zpráva „.

Společnou zprávu, kterou výbor odebrat usnesením, Jarjabek jako předseda mediálního výboru doručí předsedovi parlamentu Pavlu Pasků.

“ Na základě této zprávy předseda národní rady má 24 hodin na to, aby svolal novou schůzi, která se bude zabývat volbou generálního ředitele RTVS nebo ředitelky. Předpoklad je, že může být nejdříve ve středu, „dodal Jarjabek.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.