hokej VYSOKÉ TATRY 23. srpna (ČTK) – Výkonný výbor Slovenského svazu ledního hokeje (SZLH) se na svém výjezdním zasedání ve Vysokých Tatrách zabýval i přípravou hokejových soutěží pro sezónu 2012/13.

Členové VV SZLH informovali ředitel řídícího orgánu Tipsport extraligy společnosti Pro Hokej Vladimír Paštinský a sportovní ředitel SZLH Roman Štamberský. Informuje o tem oficiální svazový portál HockeySlovakia.sk.

„Na základě doporučujícího stanoviska Licenční komise SZLH av smyslu Směrnice pro udělování soutěžní licence členové exekutivy slovenského hokeje schválili vydání soutěžních licencí pro čtyři extraligové kluby na sezónu 2012/2013 – HC Košice, HK 36 Skalica, SHK 37 Piešťany a HC’05 Banská Bystrica. Mimo pořadí odehraje v Tipsport extralize 2012/13 dvacet setkání (doma-venku) i reprezentační družstvo do 20 let pod hlavičkou HK Orange 20, „uvádí se ve zprávě SZLH.

Kluby MHC Martin, HK Poprad, Dukla Trenčín, HK Nitra, HKm Zvolen a MsHK Žilina nesplnily do 8. srpna 2012 stanovené podmínky pro vydání soutěžní licence.

Komise proto převod soutěžních licencí SZLH po oznámení stanoviska řídícímu orgánu soutěže společnosti Pro Hokej nedoporučila výkonnému výboru SZLH vydat tímto klubem soutěžní licence pro tím seniory v sezóně 2012/2013.

Výkonný výbor SZLH se na základě doporučujícího stanoviska odborné komise usnesl, že o vydání soutěžní licence pro půltucet extraligových mužstev na sezónu 2012/2013 rozhodne až po doručení doporučujícího stanoviska Komise pro převod soutěžních licencí SZLH a kladného stanoviska Pro Hokeje v samostatném řízení nejpozději do pátku 7. září 2012.

Kluby přihlášené do dalších soutěží řízených SZLH, od I. hokejové ligy seniorů až po žákovské ligy, splnili podmínky pro udělení soutěžní licence a výkonný výbor SZLH jim schválil vydání soutěžních licencí na sezónu 2012/2013.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.