22. února 2012

sykorovci BRATISLAVA 22. února (ČTK) – Advokáta Viktora K. zadržela v úterý policie přímo na specializovaném trestním soudu poté, Čo skončily závěrečné řeči v kauze údajné Senecké skupiny sýkorovců vedené Martinem B., přezdívaným Rus. Viktor K. v procesu obhajuje dvou obžalovaných – Alexandra B. a Milana B. Jakmile advokát vyšel z jednací místnosti, čekali ho už policisté.

Ti mu dali podepsat zásilku a oznámili, že je od té chvíle zadržen pro případ údajného maření spravedlnosti. Událost pravděpodobně souvisí s tvrzením Mikuláše Černák, odsouzeného na doživotí, že ho tento advokát opakovaně kontaktoval a usměrňoval ho, jak má vypovídat v kauze tzv.. sýkorek. Černák to napsal prokurátorovi, který podal obžalobu v kauze Senecké skupiny. Advokát Viktor K. k zadržení reagoval klidně, podle něj je to trapné vyvrcholení procesu a takto to obor boje s organizovanou kriminalitou stále dělá. Odmítá, že by Černák ovlivňoval.

SAK nemá rozhodnutí o vzetí do vazby

Slovenská advokátní komora nemá oficiálně doručeno písemné vyhotovení rozhodnutí o vzetí do vazby advokáta Viktora K.

Po jeho případném obdržení bude postupovat v souladu se Zákonem o advokacii, informovala agenturu SITA Naďa Ondrišová ze Slovenské advokátní komory. Mluvčí policejního prezidia Michal Slivka pro SITA uvedl, že vzhledem k probíhající úkony v trestním řízení v této chvíli nemůže k případu poskytnout bližší informace.

Ve čtvrtek padne rozsudek v kauze údajných sýkorek

Specializovaný trestní soud vyřkne ve čtvrtek rozsudek v kauze údajné Senecké (a částečně bratislavské) skupiny sýkorovců vedené Martinem B., přezdívaným Rus. Mnozí obžalovaní odmítli, aby jejich na prohlášení rozsudku eskortovali z vazby, nechtějí si ho poslechnout.

Tito ve svých závěrečných řečech, které trvaly v úterý do pozdního odpoledne, odmítli své členství ve skupině. „Nebyl jsem a nejsem členem zločinecké skupiny, pokud má biletárstvo přiřazovat k zločinné skupině, tak jsem byl,“ prohlásil Milan B., který připouští jen to, že jako biletári znal mnoho lidí. „Nikdy jsem nebyl členem zločinecké skupiny,“ prohlásil František K.. Nejrozsáhlejší závěrečnou řeč z obžalovaných měl Ivica K., kterému obžaloba připisuje podíl na obchodu s falešnými dálničními známkami. On však argumentuje, že podle prokuratury obchodovali s takovým množstvím devítiměsíční známek na nákladní auta, že by je musel mít prakticky každý desátý kamion u nás, což podle něj není možné. Připomněl i prodejnost takových známek na čerpacích stanicích – podle Ivicu K. je nemožné prodat tolik známek, jak je uvedeno v obžalobě. Proto se podle něj tento skutek nemohl stát. Více obžalovaní zpochybňovali svědka případu jako chronického dlužníka, který si podle nich vymýšlí av minulosti už byl za křivou výpověď odsouzen.

(20. 2. 2012)

(24 . 1. 2012)

(25. 11. 2011)

(14. 12. 2010)

(10. 11. 2009)

(10. 11. 2009)

(21. 10. 2009)

(19. 10. 2009)

(21. 9 . 2009)

(28. 7. 2009)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.