Jak agenturu SITA informovala mluvčí Allianz – Slovenské pojišťovny Lucia Muthová, přepravní společnost, jejíž autobus v sobotu havaroval při Polomce v breznianskem okrese, má uzavřené povinné ručení v jejich pojišťovně. Pojišťovna Allianz z něj uhradí veškeré oprávněné nároky poškozených z nehody, při níž zahynulo 12 lidí a další čtyřiadvacet se zranili.

Pojišťovna poskytne pomoc majiteli autobusu při řešení nároků poškozených z povinného smluvního pojištění motorového vozidla. Z tohoto pojištění uhradí veškeré nároky spojené s odstraňováním následků nehody na místě. Podle Muthovej jde například o: vyprošťovací práce, zásah hasičů, transport zraněných z místa nehody, související škody na železničním přejezdu, poškození zavazadel, ale i škody na zdraví cestujících v autobuse jako jsou bolestné, ztížení společenského uplatnění, ztráta na výdělku během práce neschopnosti a trvalé následky zranění.

Z povinného ručení mají pozůstalí dvanácti obětí nárok na náklady spojené s pohřbem ve výši přibližně dva tisíce eur. „Tyto náklady zahrnují náklady účtované pohřební službou, která poskytla služby na zajištění pohřbu včetně truhly, náklady na zpopelnění, náklady na zřízení pomníku nebo náhrobní tabule, hřbitovní poplatky – náklady na kar, kytice a podobně,“ informovala Allianz – Slovenská pojišťovna. Nezaopatřené dítě a osoba žijící s poškozeným, který zemřel, ve společné domácnosti, mají nárok na náhradu třetiny výdajů na smuteční ošacení a cestovní. Rodiny obětí mohou získat více informací na telefonním čísle: 0903 252 927.


Krizový štáb v Bánovcích nad Bebravou zveřejnil seznam obětí tragické dopravní nehody autobusu při Polomce:

1. Jana Kajanová (* 1965), Pečeňany,
2. Miroslav Kajan (* 1961), Pečeňany,
3. Ludmila zajícovití (* 1965), Horní Naštice,
4. Ing. Elena Rišianová (* 1946), Bánovce n.. B., D. Ozorovce,
5. Alena Slížiková (* 1953), Bánovce n.. B., D. Ozorovce,
6. Ing. Jozef nudličky (* 1948), Bánovce n.. B., D. Ozorovce,
7. Mária Mutňanská (* 1956), Bánovce n.. B., Malé Chlievany,
8. Ing. Milan Kusý (* 1957), Bánovce n.. B., D. Ozorovce,
9. Daniela Kusá (* 1957), Bánovce n.. B., D. Ozorovce,
10. Miriam Neštinová (* 1974), Bánovce n.. B.,
11. Miroslav Turček (* 1967), Partizánske,
12. Jozef Škultéty (* 1965), Bánovce n.. B., D. Ozorovce.

přepravní společnost –

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.