Zoufalý řidič kamionu: Policejní břídilové mu zničili život! >> [1 ]

Policejní skandál: Měla to být akce roku Slováků, všechno zkazili Turci! >> [2 ]

Česká přepravní společnost J & M Pavla už v nejbližší době podá trestní oznámení, civilní žalobu a žádost o náhradu škody na odpovědné orgány ČR, které byly zapleteny do kauzy zatčeného řidiče kamionu Zdenka Pekara.

„Vzhledem k škody vzniklé zadržením našeho vozu a řidiče Zdenka Pekara v tureckém Istanbulu a výroky ze středeční tiskové konference policejního prezidenta a ministra vnitra, které hrubě poškodily jméno naší firmy a domácích a zahraničních partnerů, rozhodli jsme se podat trestní oznámení , „vysvětlil své motivy Ředitel přepravní společnosti Martin Pavlo s tím, že žalobu s největší pravděpodobností podá už po novoročních svátcích.

Akci spackali Turci

Šofér vezl do Turecka o několika náklad látky, která se používá na výrobu heroinu. O obsahu nákladu nic nevěděl.

Informace o této kauze do médií pronikly ve středu. Policejní akce proti výrobcům a distributorům drog ztroskotala poté, Čo sledovaný kamion ze Slovenska zadržela is řidičem turecká policie. Zatímco prokuratura, policejní prezident Jaroslav Spišiak a ministr vnitra Daniel Lipšic tvrdili, že slovenská policie postupovala v souladu s předpisy a dohodu porušila turecká strana, exministr vnitra Robert Kaliňák podřízených resortu kritizoval za to, že vystavili riziku řidiče kamionu. Ten nakonec celé Vánoce strávil v cele a dostal i roční zákaz vstupu do Turecka.

Policie sleduje drogové dodávky běžně

Policie institut kontrolované dodávky pod dozorem prokuratury, který využila během medializována dodávky drogového prekurzoru ze Slovenska do Turecka, součásti mezinárodní protidrogové policejní akce, využívala iv minulosti. Za poslední čtyři roky byl tento institut využit minimálně pětkrát.

V roce 2006 to bylo ve dvou případech. Během pašování kokainu z Francouzské Guineje na Slovensko a během pašování cigaret do Maďarska. V obou případech šlo o kontrolované dodání balíku. „V případě pašování drog jsme měli oznámení od celního kriminálního úřadu. V případě cigaret bylo Slovensko tranzitní zemí, 17 500 kartonů neokolkovaných cigaret bylo přepravovaných z Hamburku přes Českou republiku a Slovenskou republiku do Maďarska,“ uvedla mluvčí prezídia PZ Andrea Dobiášová.

V roce 2007 byla kontrolována dodávka na požádání Europolu. Šlo o kamion z Turecka, který převážel drogy a procházel Slovenské. V roce 2009 nás Česká republika požádala o kontrolu dodávky osobního motorového vozidla, ve kterém byl převážený heroin z Turecka přes Slovensko do Čech. „Vzhledem k tomu, že institut kontrolované dodávky spadá pod stupeň utajované skutečnosti, není možné poskytnout více informací,“ řekla Dobiášová.

přepravní společnost –

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.