2012-05-13 (10:36) | Ekonomika [1]
- Začíná období nepokojů a demonstrací po celém světě . Důvod? Nedostatek peněz!

Název článku mluví za vše. Možná se někomu zdá název přehnaný, ale je to tkdyž. Důvodem protestů a demonstrací bude nedostatek peněz. Někdo tento problém nazývá nezaměstnanost. To není podle mě správně pojmenování. Nezaměstnanost není nic jiného než nedostatek peněz! Pokud máte dostatek peněz nepojedete protestovat, že nemáte práci, nebo máte malý příjem s jehož nedokážete vyžít.

Není nedostatek peněz jako nedostatek peněz. Peněz je dost! Jen málo jich je u chudých lidí. U lidí bez práce, bez zaměstnání. Peníze jsou jen u bohatěch lidí. Žijeme v systému soukromého podnikání a kapitalismu. Je to výborný systém, pro ty který využívají jeho možnosti. Tedy umí ho využít pro svůj prospěch. Ale těch je velmi málo. Pokud nemáte prostě štěstí, nebo dravou průbojnost bohatý budete jen těžko.

Většině obyvatelstva nezbývá než být zaměstnancem bohatěch lidí. Bez práce kterou jim dávají by nedokázali ani přežít. Je to malý kouzelný kruh. Zaměstnavatel dává práci, dává peníze. Zaměstnanec provede práci a vydělá peníze, pro zaměstnavatele. Peníze, z nichž mu část vyplatí zaměstnavatel ve formě platu.

Vypadá to t když, že zaměstnavatelé v konečném důsledku vytvářejí hodnotu = produkt a zboží, které prodávají a který si zaměstnanci, obyčejní lidé opět kupují. Ve skutečnosti je to jinkdyž. Vezměte si jen takového zaměstnance pekárny, jednoduchý příklad. Pekař peče bagety. Svou prací vytváří zboží, které jeho zaměstnavatel prodává a vydělává na něm. Část ze zisku vyplatí zaměstnavatel pekaři. Pekař je také člověk a potřebuje stravu, koupí si stravu, například svou bagetu. Když pekař má malý plat, má méně peněz, nemůže si koupit dostatek jídla, baget. Zaměstnavatel, majitel pekárny vydělává méně peněz. Propouští nebo snižuje plat.

Proč to píšu? Zaměstnanci, obyčejný lidé tvoří peníze! Obyčejný lidé tvoří zisk, vytvářejí svou prací peníze. Pokud budou nespokojeni, budou mít málo peněz nebudou moci zaplatit své životní potřeby, začnou stávkovat, bouřit se. Vše v okamžiku spadne. Ekonomika i společenský systém! Může vzniknout velmi nebezpečná situace, ani milion policistů na potlačení tohoto stavu nepomůže ..

Říká se, že nejrozvinutější státy světa mají „červené tlačítko“. V případě ohrožení jej stlačí a vyletí střely, rakety na útočníka. Myslím to obrazně. Ale existuje ještě nebezpečnější věc, a tu mají lidé v sobě. Nespokojenost ze životem a společností. Nezaměstnanost a nedostatek peněz! To je ta nejnebezpečnější zbraň jakou lidstvo má. Pokud se jednou aktivuje, jen velmi těžko se bude dát zastavit. Umíte si vůbec představit, Čo se stane, když se krize ve světě ještě prohloubí? A začnou masové demonstrace, rabování obchodů a lynčování?

Důvodem budou nejen peníze, ale i určitý druh nenávisti obyčejných prostěch lidí vůči bohatým lidem, majitelům podniků a firem. Ta nenávist existuje! Je skrytá v lidech. Hlavně pokud vidí, jak jejich zaměstnavatel bohatne a oni sotva přežijí. Pokud vidí, jako všude na okolo se vše rozkrádat a oni nemají ani na zaplacení účtů. Pokud vidí, jak nám média neustále masírují mozek pohledem do života smetánky, podnikatelů a celebrit!

Můj známý podnikatel říká toto: „Pokud nekrade, neokrádá a nezdieraš, tak nemáš! Pokud nemáš, tvůj problém! Vydělej si .. „Čo na to říct. Asi nic. Dost často jsem se s ním hádal, že čestným jednáním dál dojdeš. Když já jsem měl vydělané na první dům, on už měl domů 5, zda 6.

Odbočil jsem ale od tématu, omlouvám se. Chtěl jsem tímto článkem poukázat jen na to, že situace je vážná. Málo kdo si to však uvědomuje. Lidé si neustále myslí, že stát pomůže, stát zakročí pokud bude třeba. Ale dokud, ptám se? Státy opět pomáhají jen velkým firmám, bankám. Dotují je! Skrývají se za to, že když pomohou nastartovat ekonomický rozvoj firem, lidé budou mít práci av konečném důsledku budou mít peníze. Může se to podařit, ale i nemusí.

Obyčejný lidé to vidí. Jak se pomáhá firmám, ale jim ne. Je to velmi malá útěcha, když jim říkají, že je to pro ně, že díky tomu mají práci. Opravdu malá. Nebot platy jim nerostou jen klesají. Ceny neustále rostou. Když před lety jim stačil jejich příjem dnes už to nemusí být tkdyž. Vše je dražší, jsou vyšší ceny, jen platy ne.

Pokud padne systém a ekonomika, bude to jen a jen tím, že lidé nemají peníze ani pořádně na život. Pak se snad vlády a velkopodnikatelů vzbudí a pochopí, Čo nadělali! Každý hledí jen na své konto, a to se týká i politiků. Ano politiků, kteří by nám měli vládnout t když, aby lidé netrpěli bídou! Ne vládnout t když, aby se oni zajištěno finančně až do důchodu a ještě na další 3 životy. Čo se s tím dá dělat? To se zeptejte svých guvernérů a zástupců ve vládě, kterých jste volili …

zdroj: [2]


CFP
Share / Bookmark pošli na vybrali.sme.sk Facebook [3]
V případě, že chcete přispět na chod dolezite.sk můžete tak učinit zasláním jakéhokoliv finančního příspěvku na účet 420 208 3850/8360 mBank , variabilní symbol: 4444. Do účelu platby můžete uvést Vaše jméno, které bude zveřejněno s poděkováním. Vybrané finanční prostředky budou použity na zkvalitňování a chod dolezite.sk. V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat na dulezite zavináč dolezite.sk

Napište nám. Pošlete nám email s Vaším dotazem, návrhem nebo připomínkou na adresu dulezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článek je důležitý nebo zajímavý? Pošlete ho přes e-mail [4] nebo ho ukažte přátelům na Facebooku [5] . Rozšiřujte informace, nato jsou přece tu!

lord1977. gerilahe08 [6] | ip: 85.135.13 [ 7] | 2012-05-13 (11:22)
Zlaté pořekadlo: S poctivostí nejde dojdeš.
Nejde totiž jen o postup, Čo se týče vnějších okolností, souběžně s tím třeba myslet i na nitro člověka, jeho vývoj. Hodnotami musí být čestnost, poctivost, slušnost, dobrosrdečnost. Pokud nejsou, je nebo bude problém.

Vladimir. majuride91 [8] | ip: 80.87.209 | 2012-05-13 (12:47)
Není pravda, že by bylo peněz dost. I bohatí si přes krizi musí pořádně utáhnout opasky.
Obávám se, že tento článek není zrovna až tak odborný.
Ekonomika je složitá věc a člověk musí být pokorný. Člověk se nemůže tvářit, že se v ekonomice ve všem rozumí.
Jediný skutečný odborník na ekonomiku, kterého jsem viděl na internetu je pouze Rudolf Vasko.
Všichni jsou v porovnání s ním jen hloupí mudrlanta, kteří se ničemu v ekonomice nerozumějí
http://dolezite.sk/forum/?n=Vladimir%20.%20majuride91 [9] [10]

Peníze_su_papieriky. fuvywiti52 [11] | ip: 95.102.25 [ 12] | 2012-05-13 (12:53)
Peníze jsou jen bezcenné papírky a čísla v počítači. Pravý důvod nepokojů je nedostatek pozornosti. Protesty jsou akcie na přilákání pozornosti.

nikdo. hegilehu69 [13] | ip: 81.0.116. [14] | 2012-05-13 (13:17)
Peníze jsou jen papírky ale mají hodnotu, a kdyby je všichni měli tak žádné protesty ani nejsou. Nevím proč do toho táhnout pozornost.

Sloven. nekipexu03 [15] | ip: 193.200.1 | 2012-05-13 (13:29)
Neustále prý krize, ale je zvláštní, že obchody jsou přeplněné, lidé nakupují ještě více, jezdí ačkoli je benzín stále dražší, bohatší ještě více bohatnou, a papírky – peníze, těch si natlačí kolik třeba.

Zde je krize, ale charakterů, kde vítězí všechno zlé nad dobrým, proto musí to už padnout, aby to zlé už více nebylo, aby to dobré už jen zbylo …………

[16]

Vladimir. majuride91 [17] | ip: 80.87.209 [ 18] | 2012-05-13 (13:30)
V tomto článku je vidět neodbornost. Ale ekonomika je velmi složitý obor a skutečných odborníků je velmi málo.
Není hanbou se nerozumět v ekonomice, protože ani Židé se v ní nerozumí – ani v Izraeli není blahobyt. Židé vědí pouze krást, ale zajistit blahobyt ve vlastním státě už nedokáží

klopy. gywefisu87 [19] | ip: 88.212.40 [ 20] | 2012-05-13 (14:16)
Tak tedy začínáme! No ne a ne se poučit. V 1933 byla kría-Kršny. Amerika naplnila svoji „kasu“ / více než 50% produkce šlo do Evropy, Německo a ost. země se „obnovilo“ /. My-ČSR jsme byli EU Lídři _ 7-mi na světě / a velmi trefný výraz – snech z kostelní Štech se zošuchol – peníze nebyly a začali být … Ta to ne …. Samo jen dveře zavírá / psalo se tuším v r1965 /. Pokud produkce nezačne pracovat s konkrétními hodnotami … tak manipulace – tj. finanční transakce jsou vždy „pofidérne“. Ještě kdyby se prosadil / „chymera“ / model plateb zlatem – tj. poukázkových — a můžeš si vybrat zlato — tak objektivita finančních operací by nestála na „několika lidech“ kteří denně — pozor dřeně — určují ceny zlata „A na závěr kdo umí říct jaká byla po I SW inflace v Německu – pokud někdo řekne 100% tak se určitě mýlí“ ​​Takže kdesi peníze??

Bazooka. racebagi30 [21] | ip: 85.248.19 | 2012-05-13 (14:41)
Článek je absolutně v pořádku.
není důvod tu diskutovat o jeho odbornosti, protože článek ani nebyl myšlen jako ekonomický …

Čo jsou vlastně peníze?

Peníze se staly v současnosti elementem. Po původních elementech – vzduch, voda, oheň a zem, člověk stvořil nový element – peníze, bez kterého není možné žít.
Proto je elementem.

Tak jako nemá a nemůže mít nikdo monopol na vzduch, vodu, … stejně nesmí mít nikdo monopol na peníze – element moderní doby.
Bez peněz se prostě nedá žít. Kdo vlastní právo na jejich tvorbu – rozhoduje o životech.

Peníze musí být společným vlastnictvím, přesně jako vzduch, voda, …

Společným vlastnictvím se stanou pouze tehdy, pokud je bude tvořit státní a ne soukromá instituce.

Dnes tvoří peníze soukromí bankéři. Tak jako soukromník dnes vyrábí chléb, šaty, obuv, … stejně soukromník tvoří peníze. A prodává je. Přesně jak se prodává chléb, šaty, …

V tem je kořen problému, v tem je příčina krize a chudoby.

Pro ty, Čo ještě nepochopili – dovolit soukromníkům tvořit a prodávat peníze, na kterých jsme existenčně závislí všichni, je přesně totéž, jako dovolit soukromé osobě vlastnit a prodávat vzduch nebo vodu.

Proto jsem peníze nazval elementem.

Také na vzduchu a vodě jsme existenčně závislí. I vzduch a voda musí patřit všem, nelze je zprivatizovat.

Jenže peníze jsme privatizována. Že ne? Tak proč si vlády celého světa (státy) musejí půjčovat?
Proč si vláda (stát) nevytvoří potřebné množství peněz sama? Proč se musí zadlužovat? A proč potom musí akceptovat navýšení půjčky o úroky?

privatizována jsme peníze. Peníze mají právo (moc) vytvářet jen soukromí bankéři. Jen oni mohou peníze prodávat. Dělají to půjčkami a někdy to nazývají nakupováním státních dluhopisů, aby nás udrželi v nevědomosti, jak se jim to dařilo celá staletí.

Úrok je prý jejich odměna za službu veřejnosti.
Pokud bych se tedy zmocnil vzduchu a všem vám bych ho od teď prodával za 1 euro za den, vy byste museli ze zákona platit, považovali byste to za podnikání a obchod?

A přesně na stejném principu je založeno soukromé bankovnictví. Soukromí bankéři vytvářejí peníze z ničeho, doslova ze vzduchu, přičemž se tváří, že jsou to jejich peníze a nutí nás všech, abychem od nich takové peníze nakupovali a platili jim za to úrok.

Když bance nevrátíte dluh , do smrti se z něj nedostanete, dluh naroste 5 násobně a na jeho splacení byste potřebovali 100 let a nadpřirozené schopnosti. Přitem banka od vás vymáhá peníze, které jí nikdy nepatřily, které nebyly její a které vlastně nebyly nikoho, nikomu nepatřily a tedy nikomu nemohou chybět. Nikdo není poškozen.

Právo říká, že trestný čin nastane tehdy, když existuje poškozená strana. Kdo je poškozeným v případě nesplaceného úvěru? Když peníze, které vám banka půjčí nepatřily ani bance, ani žádnému z jejích klientů? Když peníze, které vám banka u úvěru poskytuje bezprostředně v okamžiku úvěru banka vytvořila. Jen t když, jak vzduch …

Proč jsme ochotni platit za peníze, když víme, že nejsme ochotni platit za to, že můžeme dýchat vzduch? ​​

Vezměme soukromníkům právo tvořit a půjčovat (prodávat) peníze a vraťme toto právo státu, čili nám všem.
Peníze banka opravdu prodává. My jí za to platíme tím, že vytváříme všechny skutečné hodnoty v reálné ekonomice potřebné ke skutečnému životu a části z těchto vytvořených hodnot se vzdáváme ve prospěch bank (a bankéřů). Přesnou část vyjadřuje úrok.

Jak se soukromí bankéři zmocnili práva tvořit peníze?

Toto právo jsme jim nikdy nedali. Nikdo si ho od nás nikdy neptal a nikdo se nikdy neptal ani na to, zda s tím souhlasíme.

Toto právo dali bankéřům politici. Dali jim ho za podíl ze zisku, se kterým se bankéři dělí s politiky. Čo myslíte, proč se Mikloš a ostatní tak zastávají zdanění bank?

Toto právo bylo zradou na národech, kterého se společně dopustili vládci národů – králové, šlechta, politici spolu s bankéři. Byla to jejich společná dohoda o moderním zotročení národů. Dohodli se ao zisk se dělí.

Toto jim musíme zakázat a vzít. A potrestat je. Za zotročování národů během století si zaslouží jen smrt, proto se se spojme a společně si vezměme Čo nám patří a Čo nám ukradla hrstka zločinců.

Pochytajme jejich a povešajme.

Pak si založíme vlastní státní banku s vlastní měnou, kterou si budeme sami tisknout podle potřeby a půjčovat bezúročně.

Jen společné peníze jsou budoucností lidstva. Jen společné (státní) peníze jsou klíčem k osvobození lidí.

Kdo do toho chce jít, at se ke mně přidá a napíše mi na bazooka.joe @ azet.sk [23]

[22]

klopy. gywefisu87 [24] | ip: 88.212.40 [ 25] | 2012-05-13 (15:56)
„peníze musí být společným vlastnictvím“. Ale ne … „Bazooka“ … To je celkem jinak v prapůvodu … Cena a hodnota je rozdíl .. Peníze jsou „něčeho“ vymyšlenou … CENOU ::: která v hodnotovém vyjádření je někde jinde … Peníze bez obchodu skoro neexistují … Takže je potřebný obchod? Jsou zapotřebí peníze? Pokud je potřebný obchod at se oceňuje zboží či služba. Ale obchod s penězi je jiná kategorie a souvisí s ….. podvody …. největším možným nekontrolovatelným …. Jsou země kde úroky pro „svých“ jsou nou nižší než úroky pro cizích — „byznys jak hovado“ .. Zlatém „oceněny“ peníze skoro neexistují a je peto velmi jednoduché stáhnout z oběhu „přebytečné peníze/R.cca1930 .. /

ContediSavoya. sibinaba02 [26] | ip: 85.229.79 [ 27] | 2012-05-13 (17:10)
Vím asi kam autor míří ale v ekonomice se moc nevyzná. Doporucujem nastudovat Čo je to Sayů zakon (Jean Beptiste Say), Srpen Friedrich von Hayek-Cesta do nevolnictví a Murray Rothbard Penize v rukou státu (všechno je na Guglom) event. jako ceresnickyú na dortu Frederic Bastiat Čo je vidět a Čo neni videt. (Tiez Guglom)
Nezaměstnanost je způsobená nerovnováhu na trhu. Tuto nerovnováhu prakticky vzdy způsobuje stat svými regulacemi. Dnešní krize je způsobená monopolem státních bank (jmenovitě FEDu) na emisi peněz. Statni banka půjčuje neexistující peníze, peníze ktere nikdy diktát nevydělal. Dlužník (státy, podniky, jednotlivci) jejich splatit reálnou prací-reálnými penězi! Tyto reálné peníze pak chybějí na trhu-dlznmik si za ně nemůže koupit zboží-sluzby, vzniká nadvýroba, nezaměstnanost … a už se točíme na spirále delfacie!
Je to najväsci podvod v dějinách lidstva, cosi podobně udělal pouze císař Diocletianus ktroy začal přimíchávat do zlatěch minci med (na rozdíl od dnešních státních megafalsovatelů peněz to bylo snadno poznat). Po tem Čo začali ceny rapidně stoupat jako důsledek „ředění“ zlata v mincích, začal regulovat ceny. Zde kdesi byl položený začátek konce římské říše. A tento systém se položil základy konce západní civilizace.
END THE FED!
Zrušte státní banky a zaveďte konkurencí v jménech!

Martin. nujogibe55 [28] | ip: 195.168.7 | 2012-05-13 (17:23)
Ekonomika je buržoazní paveda. Platilo to za socíku, platí to i nyní, i když se „analytici“ s mlékem na bradě budou napařovat a pouštět přes televizi do éteru moudré řeči.

Částečným řešením by mohlo být družstevnictví a společné podniky, ale ty by fungovaly pouze v případě že by všichni účastníci byli poctiví a nesnažili se nahrabat si na úkor kolegů.

[29]

Ukázat příspěvek od přispěvatele AA. jeragybo49 [30] | ip: 94.229.45 [31]

lucifer. faliqevu33 [32] | ip: 178.143.1 [ 33] | 2012-05-13 (17:39)
… ekonomika je jednoduchá, v dávných a dávných dobách když se našel ků, které pojmenovali jako zlato žili lidé tak že pokrývaly své potřeby prací, později přišli lenoši, který našli toto zlato a začali ho vychvalovat jako zboží který lidé potřebují, nejprve ho měnili za jídlo, později za koně a kůže, až se zlato rozšířilo tak že se líbilo každému, protože bylo trvalé a nikdy se nekazili lidé ho nosili ze sebou všude, protože se každému líbil tento ků vždy ho bylo možné měnit za jídlo a prostředky k přežití, začalo fungovat jako univerzální výměnný prostředek, ale ne z důvodu toho že bylo cenné, ale proto že tehdy pracující lidé se chtěli líbit, pro nic jiného tento ků na ceně nestoupal, jen nato že lidé jenž ho měli se cítili mnohem důležitější než ti který ho neměli, čili pýcha a snobství, to je počátek zlata a jeho skutečná cena, je to jen šperk, zlato je ků jako každý jiný … pokud budou peníze kryté skutečným zlatem z pole které nám roste každý rok, tehdy přestane být na této zeměkouli hlad, chudoba, války a lenoši který umí jen lhát a podvádět, tím že zlato je velmi hodnotné a cenné, je to největší lež v jakém lidé žijí dosud, zlato nemá ve skutečnosti žádnou hodnotu, protože pokud nebude chléb, nebude ani život na této zeměkouli, bez zlata prožijeme ale bez chleba určitě ne …. pokud si lidé budou stále domýšlet že bez zlata nezasejeme, tak bude mít stále vysokou hodnotu, ale skutečnost je taková že pokud nebude chléb, zlato nebude mít žádnou hodnotu, všechno je to ve skutečnosti úplně opačně.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit

Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.