Začátkem tohoto týdne společnost MasterCard uvedla službu PayPass Wallet, díky níž budou moci spotřebitelé v obchodech i na internetu platit přes mobilní telefony. Elektronická peněženka naváže na službu PayPass umožňující na téměř 500 000 místech po celém světě platit přiložením karty a telefonu s integrovanou technologií NFC (Near Field Communications). Uživatelé budou moci zaregistrovat pro službu PayPass Wallet více než 25 kreditních karet, a to i jiné značky než MasterCard. V případě platby přes internet nebo mobilem si může uživatel vybrat, kterou kartou chce zaplatit, a zvolit z předem zadaného seznamu i adresu, na kterou chce nechat zaslat zboží.

mastercard_paypass . jpg

MasterCard oznámil i partnerství se společností Intel. Jejich spolupráce má za cíl zabudovat podporu komponentů PayPass do čipů Intelu určených pro ultrabooky. Výrobci budou moci uvést na trh ultrabooky s integrovanou podporou plateb PayPass již v druhé polovině tohoto roku.

Digitální peněženky už nabízejí i společnosti Google, VISA či PayPal. Na rozdíl od nich se však platforma PayPass vyznačuje otevřeností pro třetí strany. Banky budou moci nabízet PayPass jako vlastní službu a pod vlastní značkou. Skutečnost, že společnost MasterCard figuruje v tomto řešení jako partner, bude naznačovat její logo, které bude součástí loga PayPass Wallet.

Zdroj: pcworld.cem [1]

References

  1. ^ pcworld.cem (www.pcworld.com)

zaslání zboží –

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.