Novináře o tem dnes informoval poslanec MZ Otto Brixi (Směr-SD). „Nové VZN by mělo nahradit všechny dosavadní a mělo by se týkat bezpečnosti, pouličních aktivit, čistoty, úpravy komunikací, či žebrání na letních terasách,“ řekl Brixi. Dodal, že VZN nově definuje i podmínky veřejných aktivit, jakými jsou vystoupení pouličních umělců a stanoví přesné podmínky týkající se prostoru a času, kde se tato vystoupení mohou provádět a také podmínky pro registraci takových umělců.

„VZN také doplňuje některé zákazy, které se týkají městské zeleně, nakládání s odpady, nakládání a vkládání zboží v centru a některé povinnosti fyzických a právnických osob, které provozují zřízení,“ doplnil Brixi. Zdůraznil, že nařízení poprvé řeší i žebrání na letních terasách. „Zejména v letních měsících tito lidé ruší svým chováním, často i pod vlivem alkoholu, lidi, kteří sedí na letních terasách. Jelikož neexistuje právní předpis, který by řešil takové aktivity, byla nejednou městská policie bezbranná, „poznamenal.

Nové nařízení má řešit i odklízení sněhu z chodníků a činnost při sněhových kalamitách. „V případě nouze bude možné poskytnout Společenství vlastníků bytů, nebo obyvateli i materiální pomoc,“ dodal dále Brixi. Na závěr doplnil, že návrhy a připomínky by měly občané městské části doručit do konce listopadu. „Pokud vše půjde t když, jak bychem chtěli, tak nové VZN by mohlo být účinné začátkem příštího roku,“ uzavřel Brixi.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.