Na Hlavním náměstí má být 27 stánků s jídlem a pitím, 57 stánků s vánočním zbožím a pět stánků budou využívat charitativní organizace.

BRATISLAVA. Bratislavský magistrát už eviduje více než dvě stovky oficiálních přihlášek do soutěže na pronájem vánočních stánků. Letošní Vánoční trhy začnou 23. listopadu a skončí se v předvečer Štědrého dne.

Zájemci mají ještě tři dny na zaslání přihlášek do výběrového řízení, protože soutěž se uzavře 8. října v 17:00.

Samospráva po zkušenostech z minulého roku přistoupila k zavedení opce, že zamezí neúmyslnému obstrukcím s cenou v elektronické aukci. Opce se pohybuje od 1.100 do 7.980 eur (od druhu stánku), přičemž v případě, že vítěz aukce nepřistoupí k podpisu smlouvy, celá částka propadne ve prospěch města.

Cena za pronájem charitativního stánku je určena na symbolické 1 euro za den, u stánků na vánoční dárky je minimální cena 37 eur a při stánku s občerstvením (plocha na gril) je výchozí cena 200 eur za den.

Více informací o podmínkách veřejné soutěže, rozdělení 84 stánků do jednotlivých sortimentů je na oficiální stránce města.

Magistrát v soutěži nabízí 27 stánků určených k prodeji jídel a nápojů charakteristických pro vánoční období a 57 stánků pro lidově-umělecké výrobky z kovu, keramiky, šustí, dřeva či medu a cukrovina. Pět stánků bude věnovAno pro aktivity charitativních organizací. V případě více uchazečů na jeden komerční stánek, kteří splní podmínky soutěže, vítěze určí výsledek elektronické aukce s výjimkou charitativních stánků. V zájmu maximální průhlednosti průběhu soutěže budou výsledky soutěže zveřejněny na webové stránce města do 25. října.

V roce 2011 byl výnos z pronájmu stánků na Hlavním náměstí i díky použití elektronické dražby, otevřené soutěži, na úrovni 445 tisíc eur.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.