Rozhodli jste se využít mimořádná slevu na internetu? Osvojte si zásady bezpečného nakupování v e-shopech či slevových portálech. Nabízíme jednoduchý návod.

I během povánočních výprodejů můžete naletět podvodníkům zneužívajícím nákupní horečku. Rádi bychem vás upozornili na nejpal nadôležitejších zásad bezpečného elektronického nakupování.

1. V první řadě si ověřte prodejce přes obchodní nebo živnostenský rejstřík. Pokud nenaleznete kromě emailové adresy žádný jiný kontakt (telefonní linku a konkrétní adresu), nebo pokud máte jakékoliv pochybnosti, neriskujte a nenakupujte!

2. Přečtěte si obchodní a reklamační podmínky. Pokud nakupujete u obchodníka poprvé, nebo pokud si nejste jisti, neplaťte za zboží předem – nechte si ho zaslat na dobírku, případně si ho stáhněte osobně a zaplaťte v hotovosti.

3. Ukládejte si emaily a SMS zprávy související s e-nákupum. Později mohou posloužit v případě reklamace.

4. Nezapomínejte přitem ani na ochranu svých osobních údajů, které by mohly být zneužity. Máte právo i na odmítnutí zasílání informací o nových výrobcích či službách v budoucnosti.

5. Důkladně si zkontrolujte fakturu. Pokud částka nebo další údaje nesouhlasí, žádejte o opravu a vyhnete se problémům předem.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.