BRATISLAVA 16. března (ČTK) – Registrační údaje týkající se slovenskými daňových subjektů registrovaných pro daň z přidané hodnoty (DPH) nejsou od začátku tohoto roku aktualizovány, a to z důvodu změn v informačním systému.

Upozorňuje na to Finanční ředitelství ČR, podle kterého proto není možné identifikační čísla pro DPH (DIČ) vydané po 1. lednu 2012 ověřit prostřednictvím portálu daňové sekce finančního ředitelství ani prostřednictvím portálu Evropské komise. O vzniklém stavu informovalo Slovensko i jednotlivé daňové správy členských států Evropské une.

Podnikatelé by proto podle finančního ředitelství měli s žádostí o informace obrátit na místně příslušný daňový úřad. „Registrační údaje jsou dostupné na místní příslušném daňovém úřadě, který ve smyslu daňového řádu na žádost sdělí, zda určitý daňový subjekt registrován, nebo jaké číslo mu bylo přiděleno při registraci, nebo potvrdí, zda číslo, které daňový subjekt uvedl, mu bylo přiděleno , „informuje Finanční ředitelství SR.

Potvrzení o platnosti identifikačního čísla pro DPH odběratele v rámci Evropské unie umožňuje dodavatelům například uplatnit osvobození od daně při dodání zboží do jiného členského státu, zda určit místo dodání při poskytování služeb. DIČ přiděluje daňový úřad firmám při registraci. Přidělené DIČ následně podnikatelé využívají při nákupu zboží, tak při objednávání služeb z jjiných členských států resp. při dodání služeb do jiného členského státu une.

zaslání zboží –

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.