Už vícekrát jsme Vám slibovali kompletní návod, jak objednat čtečku elektronických knih nebo podobný produkt z Ameriky přes shipito, no neúspěšně. Tak to teď napravíme a máte zde krok za krokem objednávkový návod na využití zprostředkovatele Shipito [1] .

První obrázek je registrace na shipito.cem, kde máte na možnost výběr mezi různými službami. Vám stačí pro jednorázovou objednávku „ Individual packages „.

Po zvolení požadované služby vybíráte způsob platby. Při volbě PayPalu nebo kreditní karty se musí jméno vlastníka shodovat se jménem příjemce balíku. Jinak se můžete dostat do problémů. Shipito má ochranu proti zneužití kreditní karty, tak bude vyžadovat dodatečnou identifikaci, na kterou bude třeba dva doklady totožnosti obou zainteresovaných osob (řidičský průkaz, občanský průkaz). Plus naskenovaný zaplacený účet vaší platby (Utility bill). Aby toho nebylo málo, ještě třeba podepsat formulář, který je dostupný stránkách shipito a ten poslat elektronicky. Takže raději to objednejte a zaplaťte na jednu osobu.

Obrázek číslo 3 si můžete vybrat, na kterou americkou adresu Shipita vám daný balík mě obchod poslat.

Dále se vám zobrazí popis platby a objednávky, Tracking slouží pro sledování pohybu balíku. Je možnost objednat si i fotky balíku, čímž zjistíte, zda je zboží v pořádku. Jedna nebo dvě fotky jsou v ceně poplatku shipito.

Na dalším obrázku třeba vyplnit celní deklaraci. Zvýšenou pozornost věnujte číslu balíčku, množství a hodnota zboží. Při „contains li-on Battery“ vyberte podle obrázku: „ Packed with equipment „. Při tomto si také dávejte pozor, posílání baterií přes hranice je problematické a zvyknou to na hranicích zadržet, jak nám už psala jedna čtenářka.


Další obrázek je emailová zpráva, který přišel ze shipito o potvrzení, že přijali váš balík na sklad v Americe. Užitečnější z toho může být asi jen tracking number pro sledování zásilky, které vám však již bylo poslAno i předtím.

Na shipito vám v ceně vyfotil balíček. Přes mail jejich myslím můžete požádat io otevření balíku a vyfocena obsahu. Třeba se dohodnout se supportem, jestli tam nebude poplatek.

Když přijde balík na sklad, na shipito se vám zobrazí dodatečně informace jako rozměry, váha, … Za příplatek lze objednat i extra služby, které jsou však již mimo našeho záběru. Pokud celní deklarace nebyla vyplněna předtím, tak je možnost to udělat teď.

Další obrázek je možnost způsobu přepravy. Tyto ceny můžete zjistit v předstihu využitím shipito kalkulačky [2] . V tomto případě bylo vybrAno shipito airmail, který však nepodporuje tracking balíku, ale je nejlevnější. Balíček přišel do 7mi dnů. Možná nebot po vyplňování všech formulářů a dodatečné identifikaci byl tvořen od zákazníka vyšší nátlkdyž.

Takto vypadá ukončení poslaného balíčku. Na stránce shipito potřebujete potvrdit, že vám zásilka byla doručena a bude vám svítit „Zásilka vám byla doručena“ na zeleném pozadí.

Doufáme, že jsme vám pomohli a možná snížily strach z využití online služby, jako je shipito [3] . Hodně štěstí při nakupování.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

References

  1. ^ Shipito (www.shipito.com)
  2. ^ shipito kalkulačky (www.inccontact.com)
  3. ^ shipito (www.shipito.com)

doručení zásilek –

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.