Říj
18
2011

 Rádi byste nakoupili zboží v USA, ale obchodník ho odmítá zaslat do ČR nebo SR au nás ho nevíte sehnat, nebo se neprodává? Použijte Shipito a máte po problémech. Shipito vám zřídí virtuální schránku do které si necháte zboží doručit a potom vám ho přepošlou na Slovensko, nebo do ČR.
V první části jsem se věnoval objednávce zboží. Zboží už dorazil do Shipito skladu a nyní vám popíšu jak si jej můžete zaslat přímo domů, jak na nic nezapomenout, nebo na Čo si dát pozor.
[1] [2] [3]

1. Přišel zboží

Pokud přijde zásilka do vaší Shipito schránky, přijde vám e-mail o tem, že bylo zboží přijato a máte 7 dní na to, abyste si vybrali jakou doručovací společností si necháte zboží doručit. Když se přihlásíte na svůj Shipito [4] účet, seznam přijatěch balíků uvidíte po kliknutí na ikonu krabic v horním menu.

2. Přehled zásilky

Pokud jste klikli na správnou ikonu, ve střední části vidíte seznam přijatěch balíků. Pole je zatím žluté, protože balíček byl přijat a čeká se na vaše rozhodnutí Čo s ním uděláte.

Zásilku si vždy zkontrolujte!

Jedním z nejdůležitějších kroků je kontrola zásilky. Po doručení vám Shipito [5] nabídne 2 fotografie zásilky:
1. je fotografie balíku, kde víte zkontrolovat přibližnou velikost,
2. fotografie je detailní fotografie štítku s odesílatelem a příjemcem

Kontrola je důležitá hlavně kvůli tomu abyste si nenechali poslat domů ně Čo, Čo není vaše a Čo jste ani nechtěli. Vždy se může stát že někdo jiný se spletl v adrese a balíček byl omylem doručen do vaší schránky.

3. Vyplnění celní deklarace

Pokud máte balík zkontrolován, můžeme přistoupit k manipulaci s balíkem. Jako první je třeba vyplnit celní deklaraci, která sice na první pohled vypadá hrůzostrašně, ale je to opravdu jednoduché. V přehledu balíku klikněte na „Vyplnit Celní deklarace“. Zobrazí se vám nové okno.

Do celní deklarace vyplníte název zboží který si dáváte zaslat a jeho cenu kterou jste za něj zaplatili v internetovém obchodě. Ve spodní části musíte vyplnit zda se jedná o dar (GIFT), nebo zboží (MERCHANDISE). Zvolíme možnost MERCHANDISE. Rozdíl mezi darem a zbožím není v dani ani v cle žádný, proto se nevyplatí lhát.
Pokud máte více druhů zboží napište je odděleně. Pro přidání dalšího řádku klikněte na odkaz „přidat“.

4. Výběr dopravce

Na výběr máte strašně moc dopravců. Někteří jsou přístupní, jiní ne. Shipito vám při výběru dopravce přímo zpřístupní jen ty, kteří jsou vaši zásilku schopni doručit až k vám. Pokud se jedná o příliš malou nebo příliš velkou zásilku nemusíte mít k dispozici všech dopravců. Při výběru víte hned posoudit kolik bude doprava stát, jak dlouho bude trvat a zda chcete připlatit i za pojištění.

Jako první vám pravděpodobně napadlo vybrat tu nejlevnější . Pozor pro všechny anglicky neříkajících. Nejlevnější dopravou je „Local Pickup“, což znamená osobní odběr přímo ve skladu. Pravděpodobně nikdo z vás nechce cestovat do Kalifornie pro svůj balíček a proto si zvolte jiného dopravce.

5. Úhrada přepravy

Posledním krokem je úhrada přepravy. Shipito [6] funguje na principu jakéhosi elektronického účtu na které si převedete peníze a pak je postupně míjíte. Pokud jste šli přesně podle mého návodu, máte tam $ 8,5 jako jednorázový poplatek za schránku. K tomu nyní připočteme poštovné. Já jsem si zvolil nejlevnější možnost za $ 3,16. Tj. v současnosti mi pro odeslání balíku chybí na kontě $ 3,16.

Minimální částka o kterou lze dobít konto je $ 5,00. Proto pokud budete službu používat pravidelně doporučuji nabít vyšší částku, kterou postupně budete využívat. Pro dobití můžete použít bankovní karty, nebo PayPal účet. Dobití proběhne zpravidla do 1 minuty od potvrzení platby bankou. O navýšení Shipito depozitu budete informováni e-mailem.

6. Balík je naplánován k odeslání

V současnosti se změnily všechny červené křížky při balíku na zelené dýmky a stav balíku se změnil na „Odesílání balíčku je naplánován“. Tento stav se přiřadí automaticky, pokud splníte všechny podmínky (dostatečný depozit, vyplněná celní deklarace, vybraný přepravce).

Shipito [7] primárně zašle balíček na adresu kterou jste uvedli při registraci, pokud ale chcete doručit zboží na jinou adresu, je to možné, ale musíte si ji změnit Čo nejdříve. Nejlépe ihned. Odesílání zásilky je možné i zrušit, pokud jste se spletli a pak si ho ručně spustíte znovu, když si budete jisti že chcete opravdu zásilku odeslat.

7. Očekáváme doručení

Nyní pokud jste prošli všemi kroky už zbývá jen čekat na kurýra, který zásilku doručí na vámi zadanou adresu. Shipito [8] nabízí doplňkové služby , které si popíšeme v následujícím článku, ale pro běžného spotřebitele jsou nepotřebné. Doplňkové služby se sejdou hlavně obchodníkům, kteří chtějí zprostředkovaně prodávat zboží a doručovat pomocí Shipito.

Oficiální stránky:

Více o Shipito najdete i na oficiálních stránkách:
Slovensko – #readabilityLink-9/
Česko – #readabilityLink-2/
Svět – #readabilityLink-11/ [9] [10] [11]

Související články:

Nákup v Amazone díky Shipito – 1. část
Clo a DPH při nákupu z USA a EU [12] [13]

Mohlo by se Vám líbit i:

O autorovi: Martin Palkovič [15]

Student – 21 let. Geocacher, účetní, 4SQista, programátor, pilotní tester účetního softwaru, ale především blogger, surfující v Chrome, nosící v kapse a na tričku Android, QR kód, nebo logo Google.

References

 1. ^ Shipito (www.shipito.cz)
 2. ^ Shipito (www.shipito.cz)
 3. ^ první části (blog.palsoft.eu)
 4. ^ Shipito (www.shipito.cz)
 5. ^ Shipito (www.shipito.cz)
 6. ^ Shipito (www.shipito.cz)
 7. ^ Shipito (www.shipito . cz)
 8. ^ Shipito (www.shipito.cz)
 9. ^ #readabilityLink-9/ (www.shipito. cz)
 10. ^ #readabilityLink-2/ ( www.shipito.cz)
 11. ^ #readabilityLink-11/ (www.shipito.com)
 12. ^ Nákup v Amazone díky Shipito – 1. část (blog.palsoft.eu)
 13. ^ Clo a DPH při nákupu z USA a EU (blog.palsoft.eu)
 14. ^ Sdílej (www.facebook.com)
 15. ^ Martin Palkovič (www.palsoft.eu)

doručení zboží –

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.