Original article

K oblíbenému minipočítaču se dá zakúpit nový kompatibilný pevný disk od Western Digital.

Externý pevný disk Western Digital PiDrive (zdroj: Western Digital) Externý pevný disk Western Digital PiDrive (zdroj: Western Digital)[1] Známy výrobca Western Digital predstavil[2] nový 2,5-palcový externý pevný disk PiDrive, který je primárne určený pro použití s minipočítačem Raspberry Pi.

Stalo se tak presne 14.marca – práve v den označovaný i jak „Den Pí“. Spoločnost novinku odhalila na svojej webovej stránke.

Z konštrukčného hlediska jde o klasický pevný disk s hrúbkou 7 mm a neštandardnou kapacitou 314 GB. Hlavné úpravy spoločnost vykonala na napájacej časti a v mechanizme zápisu dát, čím se snažila docielit nižší spotřebu energie při zachovaní dostatočného výkonu.

Kompatibilný i se staršími verziami Raspberry Pi

Pro pripojenie k minipočítaču Raspberry Pi slúži port USB 3.0, který zároveň zabezpečuje kompatibilitu i se staršími modelmi tohto minipočítača. WD PiDrive se tak může používat s  Raspberry Pi Model B+, Raspberry Pi 2 Model B a najnovšou tretí generáciou minipočítača[3].

Mimo iného má disk predinštalovaný Specialne upravený bootloader BerryBoot. V praxi by mal používateľovi umožnit využívat viacero operačných systémů na zariadení.

Pokračovanie článku pod reklamou videoreklama

Disk oficiálne dostupný i pro Slovensko

Bežná cena PiDrive se má pohybovat okolo 45,81 dolára (40,60 eura). Při príležitosti spomínaného „Dne Pí“ ale výrobca poskytuje[4] časovo obmedzenú vyše 31-percentnú zľavu. Disk je tak možné zakúpit za 31,42 dolára (28,28 eura).

Western Digital při zakúpení přes jeho e-shop nabízí zaslání zboží na Slovensko i Česko. K disku PiDrive je též možné dokúpiť[5] celý sortiment kompatibilného príslušenstva pro jednoduché zapojenie a používane.

„Den Pí“ pripomína matematickú konštantu π (Pí) známu i jak Ludolfovo číslo, která se v praxi zaokrúhľuje na dve desatinné miesta jak 3,14. Na základe číslic se i vybral datum 14. marca, takže v Spojených štátoch se používa tvar 3/14.

Poznáme též „Den blížiaci se Pí“, kterých je hned několik. Podle európskeho formátu mu patrí 22. júl, pretože najznámejším zaokrúhleným Pí je 22/7.

(1 EUR= 1,1109 USD)

References

  1. ^ Externý pevný disk Western Digital PiDrive (zdroj: Western Digital) (www.zive.sk)
  2. ^ predstavil (www.wdc.com)
  3. ^ tretí generáciou minipočítača (www.zive.sk)
  4. ^ poskytuje (store.wdc.com)
  5. ^ dokúpiť (store.wdc.com)

zaslání zboží – Správy Google

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.