Město vydalo stavební povolení už na jaře. Napadl ho však soukromý podnikatel Vratislav Sedlář, který má firmu v sousedství stavby. Krajský stavební úřad (KSU) jako odvolací orgán proto v srpnu stavební povolení zrušil a celou věc vrátil zpět na městský stavební úřad. Ten námitky podnikatele zamítl a stavební povolení potvrdil.

Sedlář napadl ještě v březnu už první stavební povolení. Městský stavební úřad (MSU) se však jeho námitkami nezabýval, protože přišli po lhůtě. Podnikatel ale tvrdí, že doporučenou zásilku o stavebním řízení si nepřevzal včas, protože byl mimo své bydliště. MSU však zásilku považoval za doručenou, přičemž použil takzvanou fikci doručení. To znamená, že pokud si adresát do tří dnů zásilku nepřevezme, ta se považuje za doručenou. KSU v dalším řízení usoudil, že stavební úřad v daném případě neměl použít fikci doručení a proto vrátil věc.

Město tento týden stavební povolení potvrdilo. „Stavební úřad zkoumal v novém řízení žádost o vydání dodatečného povolení rozestavěné stavby“ CITY PARK Nitra „a zjistil, že uskutečněním stavby nejsou ohroženy zájmy společnosti. V provedeném řízení stavební úřad nezjistil rozpor stavby s veřejnými zájmy ani se zvláštními předpisy, „ píše se mimo jiné v odůvodnění stavebního úřadu.

Skelet City Parku stojí pod Nitranský hrad na nábřeží řeky Nitry už od roku 2007. Obchodně-zábavní centrum City Park Nitra plánuje postavit firma Euro City Park. Jejím akcionářům je společnost Istroconti ICT a Doprastav. Plány se však tahanice zamotali a výstavba už připomíná telenovelu. Práce v roce 2008 zastavilo rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR. Ten zrušil stavební povolení poté, Čo se na něj obrátili lidé, kteří nebyli přizváni do stavebního řízení. To se muselo začít znovu. Jeho výsledkem bylo dodatečné stavební povolení vydané v dubnu letošního roku. KSU v Nitře jako odvolací orgán povolení zrušil a město Nitra jej znovu potvrdilo.

Podle původních plánů společnosti Euro City Park mělo mít obchodně-zábavní centrum podobu moderního areálu, spojujícího nákupní aktivity s možnostmi pro trávení volného času a odpočinku. Kromě 27.000 metrů čtverečních nákupních ploch by měly být jeho součástí i gastronomická zařízení a sportovně-zábavní centrum. City Park Nitra měl být otevřen již v roce 2009, nové záměry investora mluví o dostavbě a otevření centra v roce 2013.

nitra24.sk/tasr
Více informací z tohoto regionu naleznete na nitra24.sk [1]

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.