primátor Andreji hrnčířů doručili záhadnou zásilku s bílým práškem. Některých pracovníků městského úřadu museli evakuovat. Kdo o pachateli poskytne informace, dostane tři tisíce eur.

MARTIN. Ve středu na martinském úřadě zasahovali desítky policistů a hasičů v domnění, že veřejnost ohrožuje nebezpečný prášek, který poštou přišel primátorovi Martina Andreji hrnčířů.

Ten už vypsal odměnu tři tisíce eur z vlastních zdrojů pro toho, kdo poskytne informace, které povedou k odhalení pachatele.

„Když jsem včera viděl kolik desítek lidí zaměstnala tato zbytečná akce, která stála nemalé finanční prostředky daňových poplatníků, je nutné opravdu odhalit osobu, Čo to udělala a exemplárně ji potrestat. Každý, kdo disponuje informací, která by mohla vést k odhalení pachatele, může kontaktovat kterékoliv oddělení policejního sboru nebo se obrátit přímo na Městský úřad v Martině, „vyzval primátor.

Bílý prášek odeslali na expertízu. Do kontaktu s neznámou látkou však přišli tři pracovnice Městského úřadu v podatelně, které třídili došlou poštu.

Tyto zaměstnankyně úřadu převezli na izolačku do martinské nemocnice. K primátorovi se obálka nedostala.

Na místě museli zasahovat všechny složky záchranného systému a policie i kvůli bezpečnosti evakuovala celé jedno patro.

neznámou látku přišli převzít Žilinském hasiči ve speciálních skafandrech, kteří po opuštění místa musely být dekontaminována.

Podvečer přišla z radnice zpráva, že dosavadní analýzy ukázaly, že neznámou látkou v obálce určitě není antrax a ani žádná jiná nebezpečná látka.

S největší pravděpodobností tak šlo o obyčejnou mouku.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.