Na novou lyžařskou sezónu se připravovali ve středisku Bezovec u Piešťan během celého léta. Dokud nebyl na svazích sníh, provozovatel Ski Bezovec, ….

Piešťany 24. listopadu (TASR) – Na novou lyžařskou sezónu se připravovali ve středisku Bezovec u Piešťan během celého léta.

Zatímco nebyl na svazích sníh, provozovatel Ski Bezovec, sro, vybudoval nový zásobník vody s objemem 3000 metrů krychlových, který zlepší umělé zasněžování sjezdovek . Spolu je mají už tři, což by mohlo lyžařům v případě potřeby dostačovat, aby měli na čem jezdit po celou zimní sezóny.

Jednatel Ski Bezovec Libor Strechay pro TASR řekl, že kromě toho zlepšily informační systém, obnovili dětskou lyžařskou školku a také si pořídili vlastní mechanismy na odhrnování sněhu z příjezdové cesty a parkovišt. Spoléhat se na jjiných se ukázalo v některých chvílích ne zrovna nejvhodnějším, řekl Strechay.

Předchozí sezóna byla podle jeho hodnocení výborná, bez výkyvů, lyžovalo se až do konce března. Sníh byl i déle, ale člověk je už tak nastaven, že na jaře se věnuje spíše jarním aktivitám, dodal Strechay. S celkověu návštěvností v poslední sezóně jsou spokojeni. V nové bude mít společnost ve středisku nasazených kolem dvaceti lidí, bufet a stravování je v režii jiného subjektu, k tradičním ubytovacím a stravovacím nabídkám přibyl znovuotevřený a zrekonstruovaný hotel Inovec.

Lyžařské středisko Bezovec v pohoří Považský Inovec je snadno dostupné automobilovou a autobusovou dopravou s parkovacími kapacitami přímo v centru střediska a záchytným parkovištěm. V roce 2006 bylo naše středisko oceněno třemi hvězdičkami, čímž se potvrdilo jeho dobré postavení mezi ostatními na Slovensku, dodal Strechay.

Středisko nese název podle vrchu Bezovec, kteří leží v nadmořské výšce 748 metrů. Má pět sjezdovek – 1100 a 500 metrů dlouhé závodní, středně těžkou 300-metrovou s názvem Chirana, 600-metrovou lomenou a 200 metrů dlouhou lehkou sjezdovku s názvem Dedovka. Pro svou různorodost obtížnosti jsou určeny pro lyžaře začátečníky v rámci lyžařských výcviků, mírně pokročilé i náročné lyžaře a snowboardisty. Přepravní kapacita je 3000 osob za hodinu.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.