http://firma.adresarfiriem.sk/118612-jasenska-dolina-velka-fatra [1]
Jasenská dolina patří mezi nejznámější veľkofatranské doliny. Nachází se na turčianské straně Velké Fatry, pod severními svahy vrchu Lysec (1381m), 12 km jihovýchodně od Martina. Je to celoroční rekreační centrum. Nadmořská výška 540 – 770 m n.. m.. Společnost JASED, s.r.o. provozuje v Jasenské údolí lyžařská střediska Kašová a LHŮTA.

Středisko Kašová se nachází v dolní části Jasenské doliny (2,5 km od obce Belá – Dulice). Je dobře přístupné asfaltovou cestou z obce Belá – Dulice, která je celoročně udržována. Přístup z obce Turčianske Jaseno je náročnější, cesta je také udržována celoročně. V bezprostřední blízkosti vleků je velkokapacitní parkoviště pro osobní auta a autobusy. Severní svahy na Kašová jsou upravovány, vhodné pro méně náročné i pokročilejší lyžaře.

Velkou předností střediska je, že má vybudovaný zasněžovací systém. Ve středisku jsou různé typy lyžařských vleků (3 vleky do 200 m, 3 vleky nad 200 m), které spolu (bez lanovky) dávají kapacitu 3000 os. / Hod. Přepravní kapacita lanovky je 2400 os. / Hod. Čtyřsedačková lanovka ENTERPRISE významně přispěla ke spokojenosti lyžaře snížením čekací doby. Má délku 647 m při převýšení 140m, přepravní doba je 5,4 min. Celý lyžařský areál je osvětlen a ozvučen.

V Jasenské údolí jsou výborné podmínky i pro běžecké lyžování a horskou turistiku. Upravované jsou 3 běžecké tratě v délce celkem 7 km, značené tratě mají délku 3 km. Východiskem je středisko Kašová. Lyžařská sezóna trvá podle klimatických podmínek od poloviny prosince do konce března – případně poloviny dubna. Během zimní sezóny do střediska jezdí skibus z Vrútek. Ve středisku je zajištěna lyžařská služba.

Středisko LHŮTA se nachází ve střední části Jasenské doliny (1 km východně od střediska Kašová). Lyžařské terény jsou vhodné pro náročnější lyžaře. Svahy jsou upravované, ale závislé na sněhových podmínek-ve středisku není vybudován zasněžovací systém. Vlek Tatrapoma je dlouhý 700 ms převýšením 170 m. Přepravní kapacita je 700 os. / Hod. Přímo u vleku se nachází parkoviště.

V našem středisku poskytujeme služby celoročně. Během letních horkých dní je u nás k dispozici několik zajímavých aktivit, jako lyžování na trávě na skikolách a pásových lyžích, oblíbená horská turistika a cykloturistika. Kromě toho jsou tu pro vás i ohniska a samozřejmě prostory dětského hřiště pro vaše ratolesti. Přes léto se ve středisku pořádá i dětské tábory a školy v přírodě. V zimní měsících máme pro vás přichystané upravované lyžařské tratě, bufety s občerstvením, ubytování i lyžařské školy a školky.

Telefon:
043 4297 717, 0905838999
Fax:
043 4297717
E-mail:
jasenskadolina@gmail.cem
Odkaz na www stránky:
http://jasenskadolina.sk/ [2]

References

  1. ^
  2. ^ http://jasenskadolina.sk/ (jasenskadolina.sk)

YouTube Videos matching query: přepravní společnost

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.