Piešťany 3. prosince (ČTK) – I v lyžařském středisku Bezovec nad Piešťany čekají na první sníh. V současnosti je již vše připraveno na zimní sezónu, chybí pouze ta nejdůležitější součást na to, aby mohli čtyři vleky začít jezdit. Kanóny na zasněžování svahů jsou rovněž v pohotovosti, stačit bude, pokud bude pořádně mrznout.

Středisko provozuje Ski Bezovec, s. r. o. se sídlem v Piešťanech. Jednatel Libor Strechay pro TASR řekl, že již několik let zaznamenávají úbytek pieštianských nadšenců lyžování. O to více si na sjezdovky najdou cestu lyžaři i sáňkaře od Nových Zámků, Galanty, Seredě zda z obcí jižního Slovenska. „Z Piešťan k nám chodí většinou skalní, našinci nyní utrácejí peníze v rakouských střediscích,“ řekl Strechay. S celkověu návštěvností v poslední sezóně je však spokojený, ačkoli i tam pociťují dopady krize. V sezóně má společnost ve středisku nasazených přibližně 20 lidí, bufet a stravování je v režii jiného subjektu.

V týdnu je středisko otevřeno do 16. hodiny, pro fajnšmekry připravují tak jako předtím i noční lyžování do 21. hodiny. „Pro sezónu 2012/2013 jsme ceny neměnili,“ dodal Strechay.

Lyžařské středisko Bezovec v pohoří Považský Inovec je snadno dostupné automobilovou a autobusovou dopravou s parkovacími kapacitami přímo v centru střediska i záchytným parkovištěm.

„V roce 2006 bylo naše středisko oceněno třemi hvězdičkami, čím se potvrdilo jeho dobré postavení mezi ostatními na Slovensku, „dodal Strechay.

Středisko nese název podle vrchu Bezovec ležícího v nadmořské výšce 748 metrů. Má pět sjezdovek: 1100 a 500 metrů dlouhé závodní, středně těžké 300-metrovou s názvem Chirana a 600-metrovou Lome, jakož i 200 metrů dlouhou lehkou sjezdovku s názvem Dedovka. Pro svou různorodou náročnost jsou předurčeny pro lyžaře začátečníky v rámci lyžařských výcviků, mírně pokročilé, jakož i náročné lyžaře a snowboardisty. Přepravní kapacita je 3000 osob za hodinu.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.