Vstát z popela a být v regionu Tater znovu konkurenčním lyžařským střediskem. Na tomto plánu pracuje společnost Ski Park z nedaleké obce Kravany. Již tuto zimní sezónu spouští v lokalitě Při Mlýně nové vleky a zařízení. Ve hře je stále i možnost, že lyžovat se bude na svazích slovenské top hráče Tatry Mountain Resorts (TMR).

Už tuto sezónu
Právě TMR svým rozhodnutím uzavřít svahy smrkového dřeva obrátila minulý rok před začátkem sezóny turistický byznys v Tepličce naruby , když jeho zimní část téměř zanikla. Na firmu proto dodnes mnoho místních podnikatelů neví najít pěkné slove. „Lyžaři do Tepličky přicházeli a na základě toho mnoho malých ubytovatele udělalo dlouhodobé investice, které je třeba splácet. Všichni vědí, že provoz střediska TMR byla zisková, proto jsme to vnímali jako úder pod pás, „říká majitelka ubytování u enky Andrea Tkáčová.

Velké naděje
Dnes vkládá naděje do nového projektu, se kterým přichází Ski Park. „Liptovská Teplička byla a musí zůstat lyžařským střediskem,“ říká jednatel Ski Parku Emil Cihoň. Právě v těchto dnech dokončují půlmilionovou investici. „Nový vlek, který zdvojnásobuje kapacitu na 800 lidí, spouštíme již tuto zimu,“ upřesnil. Stejně přibude dětský vlek a jeden menší přenosný, čímž se celková přepravní kapacita Při Mlýně zvýší na 1 350 lyžařů za hodinu. Minulý rok během zkušebního provozu dosahovala jen 400. Část z investičního koláče putuje do zázemí. „Ukázalo se důležité investovat i do stravovacích zařízení a parkoviště,“ dodal. Není vyloučeno, že v prosinci se začne po roce přestávky lyžovat i na svazích TMR se třemi hlavními vleky.

„Stále platí nabídka na pronájem. Cenu jsme určili na základě našich výsledků t když, aby se nájemci vyplatila, „říká šéf TMR Bohuš Hlavatý. Jako jeden z důvodů uzavření střediska uvádí problém roztříštěného vlastnictví pozemků. „Z hlediska naší strategie jsme potřebovali zvýšit kapacity. Pro pozemky se však prodlužuje proces vedení nové přípojky elektřiny, který potřebujeme, „řekl.

Starosta obce Slavomír Kopáč potvrdil, že v těchto dnech zprostředkovává rozhovory se skupinou nových zájemců a TMR. O problému s elektřinou říká, že je řešitelný a nemůže být reálnou příčinou zastavení rozvoje střediska. „Po jeho uzavření byly ohlasy mohutné. Potvrdili, že Teplička nabízí přidanou hodnotu, kterou lyžaři na velkých svazích v Tatrách nenajdou. Tou je kromě sportovního relaxu i duševní díky zdejšímu tichu a prostředí, „upřesnil. Že starosta může při prognóze poptávky trefovat do černého, ​​naznačuje i vytvořená facebookovská skupina proti likvidaci lyžování v Tepličce.

Od založení na ni kliklo okolo čtyři sta fanoušků. Kromě zimy Teplička se soustředí i na letní turismus. Zde turistů láká evropským titulem Vesnice roku, divokou přírodou, biobryndzou, folklórem a unikátním dialektem směsi liptovských, spišských a goralských nářečí. Tomáš Tišťan

Kontextové odkazy ETARGET

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.