DEMÄNOVSKÁ DOLINA, 17. září 2012 (tlacovasprava.sk) – Dlouholeté čekání na lanovku, spojující obě strany Chopku, skončilo. Do Jasné dorazili kabinky speciální lanovky Funitel a poprvé byly instalovány. Už zanedlouho lanovku čekají zátěžové testy, které budou jedním z posledních kroků k tomu, aby se na nich mohly vozit od zimní sezóny lyžaři.

Sen mnoha lyžaře i turisty se brzy změní na realitu. Středisko Jasná Nízké Tatry se pochlubí další novinkou, teprve 14-tou lanovkou tohoto druhu na světě, speciální lanovkou Funitel, která umožňuje provoz při rychlosti větru až do 120 km / hod .. První lanovku pro 24 osob se podařilo umístit na lana v těchto dnech.

Do Jasné dorazili kabinky speciální lanovky Funitel a poprvé byly instalovány. Už zanedlouho lanovku čekají zátěžové testy

Přepravní kapacita nové lanovky bude 2 480 os. / hod., každá z 22. kabin překoná vzdálenost více než 2000 metrů z Průhyby na Chopok a zdolá převýšení 655 metrů. V porovnání se sedačkovými lanovkami se dopravní rychlost zvýší na 7 m / s. Návštěvníci Nízkých Tater se ze severní strany na vrchol Chopku dostanou za komfortních 6 a půl minuty. Prvních lyžaře by měla lanovka z Průhyby na Chopok vyvézt už v prosinci. Tomuto však budou předcházet zátěžové testy, které lanovku čekají už o několik týdnů.

Momentálně ve středisku probíhají dokončovací práce na nástupní a výstupní stanici lanovky a terénní úpravy. Kromě této lanovky mohou lyžaři už tuto zimu těšit i na lanovku Twinliner, speciální vláček, který lyžaře vyveze z Bílé poutě na průhyb, na nástupní stanici Funitelu a z jižní strany na 15-místní kabinkovou lanovku z kosodřeviny na Chopok.

Společnost Tatry mountain resorts, as je největším subjektem v oblasti cestovního ruchu na Slovensku, která vlastní a provozuje atraktivní lyžařská střediska a hotely v oblasti Nízkých a Vysokých Tater. Patří sem střediska Jasná Nízké Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tři studánky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdíčko, ve Vysokých Tatrách společnost TMR vlastní a provozuje střediska Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel Slovakia a Hotel FIS Štrbské Plese. TMR také vlastní hotely a pronajímá hotely Kosodrevina, Liptů a Ski & Fun Záhradky a Bungalovy. Společnost navíc úzce spolupracuje s horským střediskem Štrbské Plese. Do konce roku 2011 se proinvestovalo do uvedených středisek přes 100 mil.. € a dalších 56 milionů € má přispět ke zvýšení standardu a návštěvnosti našich hor v nejbližších letech. Poslední akvizice TMR je Aquapark Tatralandia. Jde o největší slovenské termální aquapark s celoročním provozem, který nabízí kromě vodní zábavy i zábavu ve Fun Parku, tak ubytování v bungalovech a apartmánech Holiday Village Tatralandia.

Ing. Katarína Šarafínová
Director of PR & Communication
mobile: +421 918 580 205
e-mail: sarafinova@tmr.sk

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.