Evropský Pony Express procházel v těchto dnech Slovenském, ve středu podvečer přišel i do Bratislavy .

BRATISLAVA. Návštěvníci Železné studánky se mohli vžít do časů 19. století, do dob, kdy poštovní zásilky doručovaly jezdci na koních. Ve středu podvečer dorazil Evropský Pony Express do areálu mlýna Klepáč. Jezdci oblečeni v replikách historických uniforem přivezli poštovní zásilky v uzamčené mochille. Kurýři doručili pozdravy od zástupců krajské a městské samosprávy ze Žiliny [1] pro kolegy v Bratislavě.

Westernové atmosféru posílily skupiny Countryfield, toulavých vlci a skupina severoamerických indiánů. Program měli i děti, k dispozici měli trampolínu a další atrakce.

Trasa Evropského Pony Expressu přechází Slovenské od česko – slovenské hraničního přechodu Bumbálka, tradičně přes centrum Žiliny, kde se dělí na severní a jižní trasu.Severná pokračuje přes Ružomberok, Slovenský ráj a Košice až na Slovensko – maďarský hraniční přechod v Seni. Jižní trasa jde kolem Trenčína, pokračuje přes Galanta a končí v Bratislavě.

Celá trasa měří přibližně 600 kilometrů, je na ní osm poštovních úřadů, kde poštmajstri přebírají a razítkují zásilky. Při doručování se na trase vystřídá 60 jezdců s koňmi. Jezdí vždy ve dvojici a na koních projdou asi 20 kilometrů.

Jízda Pony Expressu se uskutečnila s finanční podporou Bratislavské župy.

ponyklepac_res.jpg

Atmosféra na Klepac. FOTO – BSK

ponyv_res.jpg

Koňská pošta dorazila ve středu do Bratislavy. FOTO – BSK

čtvrtek 23. 8. 2012 9:52 | (BAA)
© 2012 Petit Press. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává vydavatel. Zpravodajská licence vyhrazena. [2]

Založit diskusi k článku [3]

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.