úložnými má právo bezadresné zásilky otevřít, aby zjistila adresátů a pokusila se doručit jim jejich poštu.

TRNAVA [1] . Po roce připravuje Poštovní ohlašovna a úložiště (pou) v Trnavě opět dražbu nedoručitelných zásilek.

Toto jediné pracoviště svého druhu na Slovensku soustřeďuje listovní a balíkové zásilky, které nebylo možné doručit adresátovi. Od začátku roku je v pou zaznamenali spolu 104.616. Z nich bylo 87.977 obyčejných a 15.439 doporučených dopisů a 1200 balíků.

Na zásilkách nebyla buď správně uvedena adresa – chyběla ulice případně město, nebo to byly jiné důvody, například adresát si nevyzvedl zásilku na poště v odběrní lhůtě zda se přestěhoval.

úložnými má právo bezadresné zásilky otevřít, aby zjistila adresátů a pokusila se doručit jim jejich poštu. Častým obsahem zásilek bývají knihy, CD, DVD, obuv a obnošené oděvy, ale i osobní doklady, od pasů přes občanské průkazy po průkazy pojištěnce zdravotní pojišťovny.

Všechny obyčejné listovní zásilky se uschovávají tři měsíce a následně se skartovat.

Doporučené zásilky a balíky zůstávají v POU jeden rok, pak putují do dražby. Do letošní, která bude v hale Pošty Trnava 2 na Dohnanyi ul.. 17 (u nádraží) v sobotu 20. října od 13.30 h, je určen obsah 89 zásilek.

Výtěžek z prodeje, snížený o sazby uložení a veřejné dražby, patří odesílateli. Pokud mu ho nelze z jakýchkoliv důvodů vydat (např. z důvodu, že je neznámý nebo výtažek odmítá převzít), SP ho uloží na dva roky, pak se stává příjmem společnosti.

References

  1. ^ TRNAVA (www.sme.sk)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.