City kurýrů využívají zejména firmy, ti pošilhává už i po soukromých klientech. Rychlá zásilka stojí více než tři eura. Pokud můžete počkat, spolehněte se na poštu.

BRATISLAVA. Udělají vám drobný nákup, přinesou lístek do divadla, výpis z katastru, kytici květů a doručí například i zapomenuté boty.

Po Bratislavě jejich zatím jezdí jen pár. Cyklokurýri jsou ve městě už tři roky, jejich služby nabízí více firem.

Zdenka Svěráka z filmu Vratné lahve mezi nimi nenajdete. Většinou jde o mladé a rychlých cyklistů a tvrdí, že zásilku vědí zejména v centru doručit rychleji než auta.

City kurýři

Doručování v Bratislavě

  • www.margan.sk – od 5,50 bez DPH

  • www.remax.sk – od 3,32 bez DPH a palivového příplatku

  • www.citycourier.sk – od 3,20 bez DPH

  • www.go4.sk – od 3,95 bez DPH a palivového příplatku

  • www.dpd.cem – od 3,65 € bez DPH

  • www.posta.sk – od 4,50 € včetně DPH

  • cyklokurýri: www.svihajsuhi.sk – od 4 € bez DPH

  • www.cyklokurier.sk – od 3,95 € bez DPH

Velcí i malí

Na výběr je množství firem at už autem, nebo na kole, které doručují zásilky. Od státní pošty přes velké doručovací společnosti až po menší kurýrní služby.

V rámci Bratislavy funguje i několik lokálních city kurýrních služeb.

Služby velkých a malých firem se odlišují cenami, rychlostí dodání zásilek. Ne všichni doručují i ​​večer nebo o víkendu. Některé zkombinovali auta s koly.

Do pedálů

„Náš tím jsme posílili io cyklokurýrů. Osvědčily se nám zejména v pěší zóně av centru města, kde se stává parkování téměř nemožným, „říká Jana Kubincová ze společnosti Carexpress.

Pouze cyklokurýrů využívá služba Švihaj Šuhi. Do pedálů šlapou čtyři Šuhaj, což je podle Josefa Ošlejška ze společnosti GO4 většina ze všech cyklokurýrů ve městě.

Oslovené kurýrní služby se shodují v tem, že nejméně devět desetin jejich klientů jsou firmy. V zahraničí je to jinkdyž.

„Například v Rakousku soukromé osoby běžně objednávají kurýrů na doručení své zásilky od dveří ke dveřím,“ říká Kubincová.

Také cyklokurýri ze Švihaj Šuhaj chtějí od příštího roku více jezdit k osobním zásilkám. „Pokusíme se ve větší míře zpřístupnit služby všem obyvatelům Bratislavy,“ říká Ošlejšek.

Zatím je používají na donášku květin či dárkových košů, ale i na vyzvednutí zásilky poslané autobusem, doručení zapomenutěch sandálů či domácího úkolu, nebo klíčů mezi rodinnými příslušníky.

Dopravce na doručování se vyplatí využít tehdy, pokud je třeba věc doručit v rámci města rychle, od půl hodiny do dvou hodin, nebo najednou několika příjemcům. Pokud čas není důležitý, levnější vyjde klasické doručení poštou.

Přinášíme vám několik užitečných informací o kurýrech.

Jak to funguje

Na telefonickou nebo mailovou objednávku přijde kurýr, po vyplnění tiskopisů převezme zásilku. Před dodáním zásilky kurýr zákazníkovi zavolá.

Čo vybaví

Kromě doručování zásilek někteří city kurýři vybaví i drobné nákupy (květiny, dárky, vstupenky) vyzdvihují podklady z úřadů, listy vlastnictví z katastru, doručí i otevřenou zásilku.

Ceníky kurýrů

Město rozdělili do několika tarifních zón, důležitá je hmotnost zásilky, rychlost doručení. Za auto si počítají i palivový příplatek.

Čo nejrychleji

Nejrychleji nabízejí kurýři doručení do 30 minut. Cyklokurýri jsou na kratší trasy i rychlejší, nemají prostoje v provozu ani problém s parkováním.

Komu se vyplatí

Služby kurýrů využívají firmy, doručování od dveří ke dveřím je pro soukromý styk zatím finančně nezajímavé. V naléhavých případech ale například doručí i zapomenuté věci.

vju

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.