Za-tud Čo Amazon [2] chce v budoucnu doručovat zásilky knih prostřednictvím dronů, Google má ještě velkolepější plány. Možná jednoho dne jeden z jeho robotů naskočí do autonomního auta Googlu a doručí vám balík přímo k vašim dveřím.

Během posledního půl roku Google v tichosti získal sedm technologických společností zabývajících se robotikou (Schaft, Industrial Perception, Meka Robotics, Redwood Robotics, Bot & Dolly, Autofuss a Holomni) ve snaze vytvořit novou generaci robotů. A za všemi akvizicemi stojí Andy Rubin, který v roce 2003 založil společnost Android Inc. a letos v březnu poté, Čo předal vedení divize Androidu Googlu Sundar Pichaiovi, začal pracovat na „jjiných projektech“.

O konkrétních plánech společnosti se mnoho neví, ale zřejmě nepůjde o robotiku zaměřenou na spotřebitele. Asi to tedy nebudou robotické vysavače a další pomocníci do domácnosti. Roboty Googlu by se měla použít spíše v průmyslu (např. montáž elektroniky) a službách (automatizace části dodavatelského řetězce, včetně zmíněné donášky ke dveřím). Podle Andyho Rubina je to však vize v horizontu 10 let.

  Zdroj: ny-ti-mes.cem


Ohodnoťte článek:


^ Redakce (www.itnews.sk)
 • ^ Amazon (www.itnews.sk)
 • ^ nytimes.cem (www.nytimes.com)
 • Komentáře

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Přihlásit


  Zaregistrujte se


  Reset Password

  Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.