První, Čo musíte udělat, je zaregistrovat se. Za „symbolických dvacet centů“ … Tak se nedávno v rádiu vyjádřil jeden představitel Tiposu. (V takovém znění to mají uvedeny i na své webové stránce.)

Inu, pro onoho pána z Tiposu je 20 centů „symbolických“. Nejsem si však jistá, zda 20 centů (kdysi 6 Kč) je symbolických i pro důchodce a všechny ty, kteří jsou na hranici hmotné nouze a musí počítat s každým jedním centům. A takových rodin je bohužel v naší republice dost.

Prý jsou i jiné způsoby registrace – některé bezplatné, řekl zástupce Tiposu. Cestou internetu, mobilních aplikací, nebo zasláním sms-ky (platit bude „pouze“ za cenu sms-ky).

Ne že bych podceňovala starší generaci a její ovládání moderních komunikačních technologií, určitě se mezi nimi najdou i zdatní uživatelé. Přesto se většina starších lidí namísto surfování po internetu či použití mobilní aplikace uchýlí k registraci pomocí kuponu – za „symbolických“ dvacet centů.

Když už kdosi (?) rozhodl takovýmto způsobem motivovat lidi, aby se dožadovali svých bločků po koupi zboží, měl myšlenku dotáhnout do konce. Zajistit, aby se automaticky všechny bločky bezplatně už při nákupu dostávali do slosování (jako třeba na Maltě) a ne vytahovat peníze z kapes lidí, pro které je dobrý každý cent (a kteří budou ve slepé víře, že vyhrají, soutěžit nejvíce). A naop když, neměl by dovolit, aby se penězi chudších naplňovaly kapsy jjiných, pro které je dvacet centů „symbolických“.

Kolik (a zda vůbec něco) přinese tento špás do státní pokladny, to neví nikdo. Jedno je však jisté. Na své si určitě přijdou firmy jako Tipos či telekomunikační operátoři díky obrovskému nárůstu registračních tiketů či zaslaných esemesek. A možná si přijdou na své i další, kterým to bude umožněno a kteří se chopí nabídnuté šance inkasovat (pro ně symbolických) dvacet centů. Z nichž se může v krátké době vyklubat docela slušný zisk. Vždyt ne nadarmo se říká: „Babka k Babcia, budou válenky.“ Jen jestli na ně zůstane i těm loterie chtivým …

Starší článek autora 4 Haiku

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.