dnes, 14:05 | Slovenská pošta v rámci Vánoční pošty každoročně připravuje speciální pohlednice pro Ježíška .

Předvánoční období přináší nápor na poštovní služby. Slovenská pošta před Vánocemi při posílání balíků pravidelně zaznamenává přibližně 20-procentní nárůst ve srovnání s ostatními měsíci v roce. Důvodem je zejména posílání zboží koupeného přes internet, uvádí se v tiskové zprávě České pošty. „O tem, že se posílání pohlednic poštou nezmizelo z našich tradic, svědčí i fakt, že v roce 2012 jsme v době kolem vánočních svátků na poštách prodali téměř 700 tisíc pohlednic,“ informovala mluvčí České pošty Stanislava Pondelová.

Slovenská pošta v rámci Vánoční pošty každoročně připravuje speciální pohlednice, na které mohou děti i dospělí napsat své vánoční přání Ježíškovi. Pohlednice s předtištěnou adresou 999 99 Ježíšek jsou k dispozici zdarma na všech poštách. „Na předních místech letošních přání je tablet, dotykový telefon, notebook, živá zvířata a počítačové hry,“ uvedla Stanislavová.

Za 15 let dostal Ježíšek téměř milion dvě stě tisíc dopisů, v nichž byly přání téměř z celého světa. Tyto Vánoce zaznamenala pošta přes 35 tisíc dopisů od nejmenších Čechů.

Slovenská pošta upozorňuje, že pokud by zákazník chtěl poslat pohlednici těsně před Vánocemi, měl by využít 1. třídu. Nejpozději by však zásilku měl podat 20. prosince. Tehdy ji pošta stihne doručit ještě před Vánočními svátky. Pokud zaplatíte jen za obyčejné poštovné, dopis nebo pohlednici odešlete nejpozději 19. prosince.

Posledním dnem před Vánocemi, kdy bude pošta doručovat zásilky, je pondělí 23. prosince, den před Štredrým večerem. Ti, Čo chtějí poslat pohlednice do zahraničí, musí na to myslet v předstihu. V zemích Evropské unie přijde pošta do sedmi pracovních dnů, první třídou do pěti. Je třeba mít na paměti, že mimo Unii se rychlost doručení pošty při každé zemi liší.

Pokračování článku pod reklamou videoreklama

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.