Žaloba podaná u okresního soudu ve státě Mississippi, odkud 45-letý muž pochází, se týká ohrožení amerického prezidenta Baracka Obamy a dalších hrozeb, kterých se Curtis dopustil prostřednictvím poštovních služeb. Předpokládá se, že obviněný ještě dnes předstoupí před soud.

Curtise zadrželi ve středu v jeho domě ve městě Corinth ve státě Mississippi. Americké úřady čekají na definitivní výsledky laboratorních testů listů, které byly zaslány prezidentu Baracku Obamovi a senátorovi Rogerovi wicker. Předběžné testy v terénu se mohou často nesprávně jevit jako pozitivní na ricin.

V interní zprávě, kterou Federální úřad pro vyšetřování (FBI) poskytl agentuře AP, se píše, že v obou listech byl stejný text ve znění: „Vědět o špatně a neodhalit ho znamená mlčky souhlasit s jeho pokračováním“. Listy jsou podepsány „Jsem KC a souhlasím s tímto poselstvím“.

Prezidentovi Obamovi doručili podezřelou zásilku Prezidentu Obamovi doručili podezřelou zásilku [1] 17.04.2013 Washington Obálku určenou Obamovi zachytili v prostorách mimo Bílého domu, kde se zpracovává pošta a okamžitě ji zajistili.

Středeční příval zpráv o podezřelých listech a balících vyvolal dočasnou evakuaci některých částí dvou budů Senátu ve Washingtonu. Rychle se však ukázalo, že šlo o falešný poplach a práce na Kapitolu byla jen přechodně přerušena.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.