Peter vždy toužil po Forde Kuga a když na Slovensku inzertním portálu uviděl lákavou nabídku, ani chvíli neváhal a napsal jejímu autorovi, který vystupoval pod jménem Tomáš. „Inzerát popisoval stav na tachometru, všechny parametry, pár fotek a cenu 4890 Kč,“ popisuje čtenář s tím, že ačkoli se mu nelíbila nízká cena, nabídce se potěšil a už o chvíli ho v e-mailu čekala odpověď prodejce. Psal prý lámanou češtinou a tvrdil, že již čtyři roky pracuje jako stavební technik v Česku, kde i auto koupil. Po tem, Čo práci v Česku ukončil, se měl i s autem vrátit do Manchesteru.

Petra ani nenapadlo, že vše, Čo mu majitel auta popisuje, je jen velká změt lží. „Vypadal jako důvěryhodný pán, kterému musí člověk věřit vše, Čo napíše,“ říká. Po sladkých řečičky, kterými ho autor inzerátu nakrmil, se rozhodl, že auto koupí. Jelikož pracuje v Anglii, mohl ho použít přímo na cestu zpět domů na Slovensko. Po uzavření dohody mu majitel Tomáš navrhl, aby na dopravu využili služeb společnosti, která se specializuje na přepravu aut po celé Evropě. „Tato přepravní společnost funguje t když, že vyzvedne auto od majitele po zaplacení 50% z částky, což bylo 2445 eur, pak mi auto dovezou na mou adresu,“ vysvětluje Peter.

Po Přívoz auta měl mít potom pět dní na to, aby si auto zkontroloval a pokud by byl spokojený, zaplatil by zbytek částky. Pokud by se mu však něco nezdálo, auto by společnost odvezla zpět majiteli. Alespoň tak mu to autor inzerátu tvrdil. Jelikož uvedl i název firmy, kterou měla být Transport Car Logistic, a všechny detaily, Peter neměl sebemenší podezření, že by mohlo jít o podvod. Majitel mu dokonce navrhl, že přepravní společnosti zaplatí, protože její služby využíval už v minulosti a mohl by vybavit slevu.

Od Petra si vyžádal jméno a adresu s tím, že objedná přepravu vozidla. Den na to mu přišel od přepravní společnosti e-mail is fakturou, kterou prý musel uhradit, aby mohli přepravu uskutečnit. Peter neváhal a prostřednictvím internetu částku uhradil. Že udělal osudovou chybu, zjistil už o pár hodin. „Od té doby jsem neviděl ani auto, ani peníze. Ztratil jsem kontakt i s panem Tomášem is přepravní společností. Neodpovídají na emaily, ani na telefonáty,“ zoufá Peter. Inzerát s výhodnou nabídkou Fordu Kuga se na portálu už také nenachází.

Peter se o svém zklamání rozhodl promluvit proto, aby ostatní lidi před podobnými podvody uchránil. Jeho zkušenost je jen důkazem toho, že přílišná důvěra se nevyplácí a je vždy lepší si vše i několikrát ověřit dříve, než bude pozdě.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.