Poslat článek emailem

Obsah zprávy: Ahoj,
viz si tento zajímavý článek: http://www.webnoviny.sk/slovensko/vianocny-stromcek- pre-trnavu-oplakali/758616-clanok.html

Vánoční stromek pro Trnavu oplakali v Cíferu


Autor: SITA, 18. listopadu 2013 17:54

Trnava má nejvyšší a prý i nejhezčí vánoční stromeček v historii. Kousek z něj poputuje až do Chile.

image Trnava má nejvyšší a prý i nejhezčí vánoční strem v historii. Foto: SITA / Pavol Machovič

TRNAVA 18. listopadu (ČTK) – Vánoční stromek vysoký 25 metrů bude několik týdnů dělat radost v centru Trnavy.

Pro krásnou jedli však v pondělí tekly i slzy. Rodina Marie Kramářová z Cífer se jim neubránila, když ji rAno vyprovázela na cestu do Trnavy. Společnost před rodinným domem jim jedle dělala celá desetiletí, proto byla pro ně rozloučení s ní velmi emotivní.

Na památku si nechali větvičky, které jim zpříjemní vánoční svátky. Část z nich poputuje i do Chile, kde žijí příbuzní Kramárovců, kteří si také chtějí udělat,, Cíferská Vánoce „.

Malou jedličku zasadil před téměř půlstoletím dnes již zesnulý Vít Kramár. Vzrostlá jedle se lety stala nebezpečná pro dům, před kterým stojí, tak padlo rozhodnutí věnovat ji sousední Trnavě.

Tradice stavění vánočních stromků v centru Trnavy sahá do roku 1924. Podle dostupných záznamů je letošní nejvyšší v historii. Své o tem ví i přepravní firma, která se s převozem stromu trápila celé hodiny. Ještě v Cíferu se,, zasekly „pod elektrickým vedením t když, že jim pomoci museli montéři elektráren.

Vánoční trhy se v Trnavě začínají 29. listopadu, v tento den bude rozsvícen i vánoční stromeček na trojičním náměstí. Trhy potrvají až do 31. prosince, i v tomto roce je na základě smlouvy s radnicí organizuje soukromá společnost Mediaflash. Ta se postará nejen o prodejní stánky, ale zajistí i kulturní program.


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.