Odvolací orgán má pochybnosti o tem, kde se nacházel adresát písemnosti. Město se proto musí jeho námitkami zabývat dodatečně.

NITRA [1] . Krajský stavební úřad zrušil stavební povolení na CityPark v březové háji. Věc vrátil na městský stavební úřad.

Stavebník se vyjádřil, že jde jen o formalitu – do povolení prý třeba doplnit „chybějící záležitosti“. Počítá s tím, že stavební povolení bude vydAno v září. No iv případě, že by nabylo právní moci, výstavba se zřejmě letos nezačne. Stavbu plánují zakonzervovat.

Fikce doručení

Dodatečné stavební povolení na rozestavěný CityPark vydalo město v dubnu. Na krajském stavebním úřadě ho napadl podnikatel, který má firmu v sousedství stavby.

Podnikatel podal námitky již během stavebního řízení, městský stavební úřad se ale jimi nezabýval – konstatoval, že přišli po lhůtě.

Úřad použil tzv.. fikci doručení. To znamená, že pokud si adresát doporučenou zásilku nepřevezme do tří dnů, považuje se za doručenou. Od tohoto termínu pak běží lhůta k podání námitek či odvolání.

Podnikatel si však zásilku nakonec převzal po několika týdnech a poslal námitky. Trvá na tem, aby se jimi stavební úřad zabýval. V odvolacím řízení uspěl.

Podnikatel totiž tvrdí, že v době doručování zásilky nebyl v místě bydliště, ale od 18. 2. do 4. 3. se zdržoval na rodinné chatě. „Jelikož jsou pochybnosti o tem, zda se adresát písemnosti v místě doručování v době doručování zdržoval, nemůže stavební úřad použít fikci doručení,“ konstatoval krajský stavební úřad.

Věc vrátil na městský stavební úřad, který se nyní bude dodatečně zabývat námitkami podnikatele proti dostavbě skeletů.

Alternativní plán

Dva skelety na břehu řeky, kde má vyrůst obchodně-zábavní centrum, stojí už čtyři roky opuštěné.

Práce byly přerušeny, protože Nejvyšší soud zrušil stavební povolení. Vyhověl tak osobám, které nebyly přibrat do stavebního řízení, byl mezi nimi i zmiňovaný podnikatel.

Projektová společnost Euro City Park, jejíž akcionáři jsou firmy Doprastav a ICT Istroconti, avizovala ještě loni, že obnoví výstavbu. Stavět chce na etapy.

„Naše úsilí neustále směřuje k tomu, aby stavební povolení bylo letos vydAno a následně nabylo právní moci. Uděláme vše, Čo je v našich silách, abychem tohoto cíle dosáhli. Současně průběžně jednáme s investory, kteří jsou dostatečně kapitálově silní, aby vstoupili do tohoto projektu, „řekl Peter Kuliffay z Euro City Park.

Dodal, že pokud se výstavba letos nezačne, připravuje společnost alternativní plán: „Z technického hlediska půjde zejména o ošetření některých částí konstrukcí a jejich ochranu před povětrnostními vlivy.“

Objekt má být čtyřpodlažních s přízemím zvednutým o přibližně 1,3 metru nad úroveň terénu. Navrženo je podzemní parkování.

Peter Kuliffay před časem řekl, že plocha externích sportovišt bude v porovnání s původním projektem menší.

References

  1. ^ NITRA (www.sme.sk)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.