Vědět o špatně a neodhalit ho znamená mlčky souhlasit s jeho pokračováním, píše se v dopise s jedem pro amerického prezidenta.

WASHINGTON [1] . Americká federální prokuratura dnes obvinila Paula Kevina Curtise, jehož ve středu zatkli v souvislosti s vyšetřováním zaslání listů s pravděpodobným obsahem jedovatého skočce.

Informovala o tem agentura Reuters.

Žaloba podaná u okresního soudu ve státě Mississippi se týká ohrožení amerického prezidenta Baracka Obamy [2] , Senátora Rogera Wicker a dalších lidí, kteří mohli přijít s jedem do kontaktu ..

Předpokládá se, že obviněný ještě dnes předstoupí před soud.

Americké úřady čekají na definitivní výsledky laboratorních testů listů. Předběžné testy v terénu se mohou často nesprávně jevit jako pozitivní na ricin.

V interní zprávě, kterou Federální úřad pro vyšetřování (FBI) poskytl agentuře AP, se píše, že v obou listech byl stejný text ve znění: „Vědět o špatně a neodhalit ho znamená mlčky souhlasit s jeho pokračováním“. Listy jsou podepsány „Jsem KC a souhlasím s tímto poselstvím“.

Obálku určenou Obamovi zachytili v prostorách mimo Bílého domu, kde se zpracovává pošta, a okamžitě ji zajistili.

Podle amerických médií tyto incidenty pravděpodobně nesouvisí s pondělními teroristickými útoky v Bostonu, které připravily o život nejméně tři lidi a zranili dalších více než 180.

References

  1. ^ WASHINGTON (www.sme.sk)
  2. ^ Baracka Obamy (www.sme.sk)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.