BRATISLAVA 23. července (WBN / PR) – Kurýrní esa z řad Slovensku umělců, mezi padesátkou kterých loni nechyběly Marián Labuda, Ján Koleník, Jopo, Pyco zda Misha nebo Martin Valihora, opět vyrazí do ulic. Nový ročník česko-slovenské charitativní akce Mise-Miss, když se známé tváře promění na kurýrů, začíná 4. září v Praze, pokračuje 6. září v Plzni a vyvrcholí 12. září v Bratislavě. Podaří se letos překonat vybraných 8 000 eur, za které slovenském Mise loni zajistila regenerační přístroj pro pacienty s těžkým poškozením motoriky?

Iniciativa spočívá v objednání kurýra, který přijde na uvedenou adresu a prodá vám certifikát. U nás je cena certifikátů stanovena na 10 eur, pokud vám ho přinese kterákoli osobnost zapojena do akce, a 50 eur, když ho doručí konkrétní kurýr. V Čechách se kupují certifikáty v hodnotě 100 Kč a 1000 Kč. Stačí si opsat číslo na dispečink, zavolat kurýra a koupit si od něj certifikát. Můžete se se slavným kurýrem vyfotit, případně si říci autogram. No hlavní je zmínit výjimečnou akci všem kolem vás! Populární kurýři vyrazí do akce 12. září v 9:00 rAno z Primaciálního náměstí v Bratislavě, kde ve večerních hodinách proběhne i zveřejnění vybraných částky a její slavnostní předání.

Ambasador slovenské Mise je režisér Nikita Slovák, který se osobně zúčastnil loňského prvního ročníku. Mezi padesátkou slavných kurýrů rezonovaly i takové jména jako Laco Lučenič, Marek Majeský, David Koller či Petr Forman, v Čechách se součástí charitativního projektu stali Zdeněk Svěrák, Aňa Geislerová, Ondřej Neff a Jan Hřebejk. Loni byl oblíbený herec Jan Koleník jako kurýr dárkem pro mámu objednavatele, příchod Davida Kollera v kurýrní uniformě objednal kupující pro svou přítelkyni. I tento rok může být příchod slavného kurýra netradičním dárkem pro blízké!

Autorem iniciativy známých umělců je režisér a herec Petr Forman spolu s majitelem kurýrní společnosti Davidem Voverkem. Oblíbené tváře česko-slovenského kulturního života vyměnili desky, které znamenají svět, za kurýrní výstroj, žlutočerné uniformu, vysílačky a mapu a roznášejí zásilky. Kurýři doručují peněžní certifikáty do kanceláří, domovů, do firem, fotí se s objednateli, překvapují mnoha příjemců a Čo je nejdůležitější, pomáhají. Slovenská Mise loni shromáždila téměř osm tisíc eur, za které byl koupen regenerační přístroj pro pacienty s těžkým poškozením motoriky. Vypětí, plno dřiny a mozolů jsou pro umělce vykoupeny atmosférou přátelství a hrdostí na fakt, že dokáží účinně pomáhat těm, kteří to nejvíce potřebují.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.