Prvních 50.000 klienty zdravotní pojišťovny Důvěra dostane své roční zúčtování zdravotního pojištění za rok 2011 v těchto dnech. Další zúčtování bude pojišťovna distribuovat iv závislosti na termínu, kteří si zvolili její klienti.

Roční zúčtování pojistného za rok 2011 provádí zdravotní pojišťovna na základě údajů z měsíčních výkazů záloh na pojistné, které jí zaslali zaměstnavatelé, z dávek Daňové sekce Finanční zprávy a ostatních státních institucí. Celkově pojišťovna plánuje provést přibližně 170.000 ročních zúčtování, výsledek pošle svým klientům na adresu trvalého pobytu nebo adresu sídla zaměstnavatele.

„Zkušenosti z minulého roku nám pomohli nastavit celý proces t když, aby byl pro naše klienty rychlý a jednoduchý. Klientům vrátíme přeplatky z ročního zúčtování ihned po uplynutí 15 dnů od doručení zásilky. Samozřejmě za předpokladu, že budou souhlasit s výsledkem tohoto zúčtování, „uvedl ředitel úseku financí Radomír Vereš. Celý proces ročního zúčtování plánuje Důvěra uzavřít v horizontu několika týdnů.

Detailní výpočet ročního zúčtování si klienti budou moci podívat na webové stránce www.rz.dovera.sk a to prostřednictvím přístupových kódů, které jim Důvěra oznámí ve výkazu nedoplatků nebo v oznámení o výsledku ročního zúčtování.

Roční zúčtování pojistného za rok 2011 provádí za své pojištěnce a plátců pojistného zdravotní pojišťovna na základě novely zákona o zdravotním pojištění účinné od 1. května 2011. Poslední termín pro provedení ročního zúčtování je 30. září 2012, za osoby s odkladem podání daňového přiznání o měsíc později.

TASR dnes informace poskytl manažer odboru PR pojišťovny Důvěra Branislav Cehlárik.

Autor článku: TASR
Datum vydání: 06.08.2012

Na tento článek ještě nebyla napsána reakce.

doručení zásilek –

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.