Autor: SITA, dnes 12:46

Všechny tři zdravotní pojišťovny působící na slovenském trhu připomínají, že mají povinnost do 30. září zaslat, ne doručit zúčtování.

BRATISLAVA 2. října (ČTK) – Termín, do kdy měli zdravotní pojišťovny udělat a zaslat roční zúčtování zdravotního pojištění za loňský rok svým klientům, uplynul posledním zářijovým dnem.

Pojištěnci, kteří zúčtování ještě nedostali, se podle pojišťoven obávat nemusí. Dostat by ho měli během nejbližších dní. Všechny tři zdravotní pojišťovny působící na slovenském trhu připomínají, že mají povinnost do 30. září zaslat, ne doručit zúčtování.

Výjimku mají u plátců pojistného, ​​kteří měli prodlouženou lhůtu pro podání daňového přiznání.

V jejich případě mají na zúčtování ještě měsíc. Podle mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Dany Gašparíkovej o něco později dostanou zúčtování i fyzické osoby, u kterých výsledek zúčtování nepřesáhl 5 eur. Tím bude pojišťovna zasílat zúčtování během října.

Jak informovala PR specialistka Důvěry Monika Šimunová, poslední zúčtování pojištěncům posílali v pátek 28. září.

V poslední várce zasílání šlo o pojištěnců, kterých nám Úřad pro dohled nad zdravotní péčí označil jako neidentifikovaných – nevěděl jim přiřadit zdravotní pojišťovnu. U nás jsme je vícekrát ověřovali s aktuálními údaji z našeho rejstříku pojištěnců, abychem měli jjistotu, že jsme provedli všem pojištěncům roční zúčtování, „ uvedla Šimunová.

Mluvčí Union zdravotní pojišťovny Judita Smatanová podotýká, že jelikož zákonem stanovený termín připadl letos na neděli, zdravotní pojišťovna může výsledky zúčtování zaslat ještě v následující pracovní den.

Gašparíková doporučuje těm pojištěncům, kterým bylo provedeno roční zúčtování, ale zásilku nedostali, aby kontaktovali svou pobočku zdravotní pojišťovny. „ Stává se totiž, že plátci mají nesprávné nahlášené údaje ve zdravotní pojišťovně a výsledek ročního zúčtování je doručen na nesprávnou adresu, resp. je nedoručitelný, „ řekla Gašparíková.

Všeobecná zdravotní pojišťovna zaslala výsledky ročního zúčtování pojistného za loňský rok 200 tisíc pojištěncem a 42-tisícům zaměstnavatelem, zdravotní pojišťovna Důvěra 169 tis. pojistníkům a Union zdravotná poisťovňa 46 tis. klientům.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.