hudba BRATISLAVA 12. června (ČTK) – Projekt Fatte Kools hledá nejlepšího skladatele bez ohledu na žánr. Šanci mají i ti, kteří umí hudbu pouze psát, no ne hrát.

Organizátoři akceptují i ​​notové zápisy, či proveden refrén. Odborná porota vybere z přihlášených toho, kdo má největší šanci stát se novou tváří slovenské hudby. V prvním kole Fatte Kools objevil Martina Nemček, jehož skladba byla úspěšná a dostala se do denních rotací Rádia _FM.

Do 15. července mohou zájemci a zájemkyně na stránku www.fattkools.sk příspěvků Čo svůj track ve formátu mp3 nebo zaslat e-mailem notový zápis. Druhou možností je využít jednodušeu hru, která je k dispozici na zmíněné stránce a zkusit vytvořit track v ní.

Do týdne po deadline vybere porota vítěze. Hlasovat mohou i návštěvníci a návštěvnice webu a Facebooku, přičemž jejich hlasy mohou výrazně ovlivnit i výběr poroty. Vítěz nebo vítězka nahraje svůj track v profesionálním studiu ve spolupráci s producenty Petrem Dudák a Martinem zúžíme.

„Těší nás, že jsme se rozhodli dát šanci skladatelem, ik nám do rádia stále proudí nové věci, které znějí zajímavě, ale chybí jim ta pověstná kapka, „uvedl šéfredaktor Rádia _FM Dušan Vanco.“ Možná právě náš vítěz ve spolupráci s producenty vytvoří opět úspěšnou skladbu t když, jak se to podařilo Martinovi Nemček, „dodal.

První kolo soutěže Fatte Kools našlo pro Rádio _FM hudebníka, jehož stanice dodnes hraje. „Byli jsme příjemně překvapeni kvalitou soutěžících a vzhledem k jejich žánrovou pestrost nevěřím, že by mohli dostat prostor jinde, než v této soutěži a nikdy o nich slyšet by byla škoda,“ doplnil předseda poroty Martin „Fefe“ zúží (Hex).

Ambicí projektu je vytvořit prostor pro prezentaci originální hudební tvorby mladých talentovaných lidí. Tím nejlepším vytvoří podmínky pro Čo nejlepší start jejich kariéry. Vítězové budou mít možnost spolupracovat s profesionálními hudebníky a producenty.

Informace agentuře SITA poskytl PR manažer projektu Marek Bezák.

Vítěz prvního kola Fatte Kools Martin Nemček

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.