Poslat článek emailem

Obsah zprávy:

Ahoj,
viz si tento zajímavý článek:

Při nákupu přes internetový bazar třeba být opatrný


Autor: SITA, 20. srpna 2013 7:23

V posledním období policie zaznamenala zvýšený počet podvodů na občanech, kteří kupovali zboží na internetových bazarech.

BRATISLAVA 20. srpna (ČTK) – Policie upozorňuje lidi, aby při koupi jakéhokoli zboží přes internetové bazary byli nanejvýš opatrní.

Jak dále agenturu SITA informoval prešovský policejní mluvčí Daniel Džobanik, v posledním období policie zaznamenala nejen v Jihomoravském kraji zvýšený počet podvodů na občanech, kteří kupovali zboží na internetových bazarech.

Dobré je zjistit si reference na prodejce a všímat si různé podezřelé věci. Jde například o chybějící údaje o prodejci, odmítání jiného než e-mailového kontaktu, zda požadování zaslání zálohy, být malé částky.

„Určitě neposílejte žádné peníze předem,“ vyzývá policie . Ideálním řešením je osobní setkání, na kterém si můžete zboží prohlédnout, odzkoušet a až potom zaplatit.

Prodávající nabízí k prodeji různé věci jako mobilní telefony, tenisky, slámu. Nejčastěji jsou to právě mobily. V inzerátu je uveden pouze e-mailový kontakt, přes který probíhá i další komunikace s případným zájemcům. Žádná jména, telefonní čísla ani osobní setkání.

Pokud kupující projeví zájem o zboží, prodávající mu zašle číslo účtu v bance, na který požaduje na znak seriózního zájmu o zboží zaslání zálohy a zároveň inzerát z nabídky vymaže. Výše zálohy se pohybuje od 50 do 200 eur. Po zaslání zálohy prodávající přestane komunikovat a zboží nepošle. V jednotlivých inzerátech jsou uvedeny různé e-mailové adresy a rovněž různá čísla účtů, které na první pohled navzájem nesouvisejí, ale vše je vytvořeno pouze za účelem podvodu. Stejný je jen postup prodávajícího.


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.