Policie upozorňuje lidi, aby při koupi jakéhokoli zboží přes internetové bazary byli nanejvýš opatrní. Jak dále agenturu SITA informoval prešovský policejní mluvčí Daniel Džobanik, v posledním období policie zaznamenala nejen v Jihomoravském kraji zvýšený počet podvodů na občanech, kteří kupovali zboží na internetových bazarech.

Dobré je zjistit si reference na prodejce a všímat si různé podezřelé věci. Jde například o chybějící údaje o prodejci, odmítání jiného než e-mailového kontaktu, zda požadování zaslání zálohy, být malé částky.

„Určitě neposílejte žádné peníze předem,“ vyzývá policie. Ideálním řešením je osobní setkání, na kterém si můžete zboží prohlédnout, odzkoušet a až potom zaplatit.

Prodávající nabízí k prodeji různé věci jako mobilní telefony, tenisky, slámu. Nejčastěji jsou to právě mobily. V inzerátu je uveden pouze e-mailový kontakt, přes který probíhá i další komunikace s případným zájemcům. Žádná jména, telefonní čísla ani osobní setkání. Pokud kupující projeví zájem o zboží, prodávající mu zašle číslo účtu v bance, na který požaduje na znak seriózního zájmu o zboží zaslání zálohy a zároveň inzerát z nabídky vymaže.

Výše ​​zálohy se pohybuje od 50 do 200 eur. Po zaslání zálohy prodávající přestane komunikovat a zboží nepošle. V jednotlivých inzerátech jsou uvedeny různé e-mailové adresy a rovněž různá čísla účtů, které na první pohled navzájem nesouvisejí, ale vše je vytvořeno pouze za účelem podvodu. Stejný je jen postup prodávajícího.

(SITA)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.