Policie dostala hlášení o dalším případě, kdy důvěřivá starší žena naletěla podvodnice, která ji přes telefon pod různými záminkami obrala o nemalou sumu peněz.

Vyšetřovatelka Trenčianských kriminalistů obvinila z přečinu podvodu 46-letou ženu z Dubnice nad Váhem. Obviněna totiž postupně od loňského roku dosud volávala 64-leté ženě. „V telefonu změnila tón hlasu a vystupovala jednou jako Juraj, jindy jako prokurátor nebo soudce z Prahy. Pod různými záminkami lákala od důvěřivé starší ženy peníze. Jednou to byly poplatky do fondu oprav bytu, pak za zaslání peněz, které však nikdy předány nebyly, jindy se vyhrožovala vězením. „ upřesňuje mluvčí trenčínský policistů Elena Antalová.

Od důvěřivé ženy podvodnice od minulého roku postupně vylákala nejméně 3.800 €. Poškozená si peníze půjčovala od různých nebankovních institucí a následně je předávala obviněné. Podvodnice je obviněna z přečinu podvodu. Soud rozhodne o jejím trestu. Obviněné v případě prokázání viny hrozí ve smyslu zákona trest odnětí svobody na jeden až pět let.

Antalová konstatuje recenzí „Máme mnoho případů, kdy lidé naletí rafinovaným podvodníkům, kterým se podaří od důvěřivých nebo neznalých osob vylákat různé částky peněz.“ Jak dodává, nejčastěji jde o různé podvody vylekaný peněz prostřednictvím telefonu, kde se volající představí jako příbuzný, kamarád nebo jako představitel státní instituce či firmy. „Máme hlášeny také internetových podvodníků. Například během mistrovství světa v hokeji jsme zaznamenali případy, kdy si lidé na poslední chvíli koupili levné zájezdy do míst konání mistrovství. Samozřejmě nikde se nedostali, šlo o podvod. Cena totiž byla tak nízká, že nestačí pokrýt ani letenku, ale podvodníci se obohatili alespoň o tuto částku. „ Antalová dodává, že takové případy, kdy u poškozených nepřesáhnou částku 266 eur, se realizují jako přestupek proti majetku.

Skutečně tedy platí, že za kvalitu je třeba si opravdu připlatit, nebot praxe bohužel dokazuje, že pokud se někdy těšíme z toho, že jsme levně nakoupili, nemáme ani zboží, ani peníze.

„Policie opakovaně upozorňuje lidi, aby nebyli důvěřiví a nedávali své peníze cizím osobám. Fantazie podvodníků nezná hranice a zvláště starší lidé jsou snadným terčem různých podvodníků. „ varuje Antalová.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.