Když měla přijít kamarádovi na návštěvu tchýně, byl trochu nervózní. Na pár dní, zněla prognóza. Těšil se, coby ne, ale takovým způsobem, že vypadal málo klidně. Žádné přehnané emoce, až téměř žádné.

No nebylo to vidět, protože on se zvykne těšit t když, že se netěší. Ne každý to ví t když, že mu jdou odpadnout uši a ztratí se mu oči na čele. Nic mimořádného před návštěvou nepodnikl, vždyt malovat byt měl v plánu a na nové kachličky do koupelny byl nejvyšší čas.

Dva dny po příjezdu se něco stalo. Kamarád stál odpoledne před mými dveřmi. Tipoval jsem cukr, nebo hladkou mouku, no on prý. Nemáš peřinu. Máma nemůže v noci spát . Jeho slova chodba poctivě zesilovala. Se slovem máma se nežertoval, rozuměl jsem dobře, v přikrývkách na spaní mám jasno.

Znám hřejivý přikrývka s tloušťkou vodou nasáklého papíru. Potom přikrývka chladivý s tvarovatelnosti alobalu, přezdívaný poklička na postel. A i přikrývka se zesílenou gravitací, který si několikrát za noc dokáže lehnout na zem vedle spící postavy. Tyto všechny mám, i péřový přikrývka z peří stoletěch hus. No on potřeboval něco jiného a to poctivou peřinu, která váží aspoň tolik Čo osoba pod ní. Sehnat takovou je téměř nemožné a vhodné husy byly v nedohlednu. Po krátké konzultaci zavolal tchánovi. Peřina byla doručena v expresním balíku.

Pozdě večer, po doručení zásilky, stál zas před mými dveřmi, v ruce srolovaná deka a polštář s motivem Justina Biebera, který si půjčil od dcery. Nechtěl narušit manželské lóže. Už je to v pořádku, už chrápe celou noc. Mohu u tebe přespat v obýváku.

Starší článek autora Byt jedné slečny

Nový článek autora Test inteligence

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.