2012-07-02 (08:44) | Amerika [1]
- Může svět přežít Washingtonskou namyšlenost a aroganci?

Když mě prezident Reagan nominoval jako náměstka ministra financí pro ekonomickou politiku řekl mi, že musíme vyléčit US ekonomiku, abychem ji zachránili od stagfácie / stagnace spojené s vysokou inflací /, do stavu výkonné ekonomiky připravené na „medvěda“ v Sovětském vedení, v roli přesvědčit je k jednání o konci studené války.

Reagan řekl, že nebyl žádný důvod žít déle pod hrozbou studené války. Reaganova administrativa dosáhla oba cíle, jenže jak vidíme tyto úspěchy byly zlikvidovány následujícími administrativou v Bílém domě.

Byl to Reaganův viceprezident a nástupce, George Herbert Walker Bush, který první porušil Reagan-Gorbačovovy ujednání tím, že přijal bývalé základní části Sovětského impéria do NATO a vytvořil Západní vojenské základny při Ruské hranici. Proces zatahování Ruska vojenskými základnami pokračoval v nezmenšené míře prostřednictvím jeho následujících US administraci s pestrými „barevnými revolucemi“ financovanými „Americkou národní nadací pro demokracii“, považovanou mnohými jako přední voj CIA. Washington se dokonce pokusil nastolit Washingtonem kontrolovanou vládu na Ukrajině a byli úspěšní v jejich úsilí v bývalé Sovětské republice Gruzie, které bylo rodištěm Josefa Stalina.

Prezident Gruzie, republiky, která se nachází mezi Černým a Kaspickým mořem je Washingtonská loutka. Nedávno, oznámil, že bývala Sovětská republika Gruzie má naplánované se stát členem NATO a to v roce 2014. Tamti jsou dost staří na to aby si pamatovali, že NATO, Severo-atlantická aliance, byla aliancí mezi Západní Evropou a USA proti hrozbě Rudé armády pro Západní Evropu. Aliance je velmi, velmi Daleko od Černého i Kaspického moře. Čo je důvodem aby se Gruzie stalo členem NATO bez zohlednění dát Washingtonu vojenskou základnu v Ruskem „podbřišku“? Evidentně je jednoduše ohromující, že Washington mě zaměřené na obě strany – Rusko a Čínu. Zda je důvodem zničit obě země nebo jen způsobit jim být neschopnými odporovat Washingtonské celosvětové hegemonii není jasné v tomto čase. Bez ohledu na účel, nukleární válka bude pravděpodobně výsledkem. Prostitútna Americká tisk předstírá jako zlo Syrskou vládu, která vraždí nevinné obyvatele, kteří chtějí jen demokracii a tak pokud OSN nechce intervenovat vojensky, USA musí zařídit aby byly zachráněny lidská práva. Rusko a Čína jsou pomluvy US úředníky za nesouhlas vůči nějakou záminkou na invazi NATO do Sýrie. Fakta ovšem jsou odlišné od těch prezentovaných „prostituování“ Americkými médii a členy Americké vlády. Syrští „rebelové“ jsou velmi dobře vyzbrojeni.

„Rebelové bojují proti Syrské armádě. Rebelové masakrují civilisty a reportují do jejich prostitučných médií na Západě, že skutky udělala Syrská armáda, a Západní prostituční média roznášejí tuto propagandu. Někdo vyzbrojuje „rebelů“ očividně zbraněmi, které nemohou být zakoupené na místním Syrskou trhu. Více inteligentních lidí věří, že zbraně přicházejí ze Spojených Států a Spojených Států spojenců. Tak Washington začal občanskou válku v Sýrii, tak jak to udělal v Libyi, ale tentokrát naivní Rusové a Číňané se nechytili a odmítli povolit rezoluci OSN podobně jako to Západ využil proti Kadáfimu.

Obejít tuto zátarasu, hodili starý Phantem, stíhačku vyrobenou v letech 60 těch v éře Vietnamské války a nechali Turecko letět do Sýrie. Syřané ji sestřelí a Turecko může vyzvat jeho NATO spojence aby mu přišli na pomoc proti Sýrii. Odmítnutou OSN možností, Washington může se dovolávat jeho závazků, které jsou obsaženy v dohodách o NATO a jít do války při obraně člena NATO proti démonizace Sýrii. Neokonzervativní lež zpoza Washingtonské vojenské hegemonii je to, že USA přinášejí demokracii do napadených a vybombardování zemí. Parafráze Maa: „demokracie přichází z hlavně zbraně.“

Nicméně Arabská jaře nepřinesla demokracii, tak jako pro Iran i pro Afghánistán, dvě země „osvobozené“ USA demokratickou invazí. Čo USA přinášejí jsou občanské války a rozdělení zemí jako prezident Bill Clinton dosáhl v bývalé Jugoslávii. Čím více zemí může být roztrhaných na kousky a rozpuštěných mezi bojující frakce, tím mocnější je Washington.

Putinovo Rusko rozumí, že Rusko samostatně je ohrožovAno nejen Washingtonem založenou „Ruskou opozicí“ ale také spory mezi muslimy, které rozpoutala Washingtonská války proti sekulárním muslimským státem jako jsou Irák a Sýrie. Tato neshoda, spor se rozšířila do Ruska a prezentuje Rusko problémy jako je Čečensku terorismus.

Když je sekulární stát rozložený, islamistické frakce si navzájem půjdou po krku. Vnitřní spory činí krajinu impotentní. Jak jsem už psal dříve, Západ zvítězí na Blízkém východě vždy, protože islámské frakce se navzájem nenávidí více než nenávidí svého západního dobyvatele. Tak když

Washington zničí světské, ne islámské vlády jako v Iráku a nyní v Sýrii, islamisté zpozorní a budou bojovat navzájem kvůli nadřazenosti na daném území. To vyhovuje Washingtonu a Izraeli, když tyto státy přestanou být nepřátelské. Rusko je zranitelné, protože Putin je Washingtonem a médii démonizace. Proti putinovského ruská opozice je financována Washingtonem a slouží USA a ne Ruským zájmem. Zmatek, který Washington rozpoutá v muslimských státech přinutí návrat muslimské populace do Ruska.

Ukázalo se obtížnější pro Washington vmíchává se do vnitřních záležitosti Číny ale svár byl zasetěch v některých provinciích. O několik let Čínská ekonomika podle odhadů překoná Čo do velikosti ekonomiku USA. Asijská velmoc přemístí dosud nejsilnější západní ekonomiku do Asie. Washington je hluboce znepokojen touto vyhlídkou. V područí a pod kontrolou Wall Street a dalších speciálních zájmových skupin Washington není schopen zachránit americkou ekonomiku z její poklesu. Krátkodobé zisky z hazardních her Wall Street, zisky z vojensko-bezpečnostního komplexu a zisky z offshoring výroby zboží a služeb na trzích USA mají Daleko větší význam pro Washington jako pro blaho občanů USA.

Tak jako americká ekonomika klesá, čínská ekonomika roste. Reakcí Washingtonu je militarizovat Pacifik. Americká ministryně zahraničních věcí prohlásila, že Jihočínské moře je oblastí amerického národního zájmu. USA usilují hrát Čínskou kartou aby Filipínská vláda se cítila ohrožena Čínou a pracují na získání povolení pro americké námořnictvo získat zpět do své výbavy bývalou základnu v Subic Bay. Nedávno tam byly společné americko-filipínské námořně – vojenské cvičení proti „hrozbě Číny“. Americké námořnictvo přerozděluje flotilu k Tichému oceánu a buduje novou námořní základnu na jihokorejském ostrově. Američtí námořníci jsou nyní dislokované v Austrálii z Japonska jsou přemisťování do ostatních asijských zemí.

Číňané nejsou hloupí. Chápou, že Washington se snaží obklopují Čínu. Pro zemi, která není schopna obsadit Irák během 8 let a je neschopná udržet Afghánistán po 11 letech okupace a současně zadržovat dvě jaderné mocnosti je aktem šílenství.

Arogance ve Washingtonu denní krmení šílenými neo konzervativci, i přes vážné selhání v Iráku a Afghánistánu se nyní zaměřuje na hrozivou sílu – Rusko a Čínu. Svět se nikdy v celé své historii nestal svědkem takové blbosti. Psychopati a sociopati, blbci, kteří zvítězili ve Washingtonu vedou svět do záhuby. Kriminálníci, duševně nemocní vládnou ve Washingtonu, bez ohledu na tem, zda jsou demokraté nebo republikáni, bez ohledu na výsledek dalších voleb. Jsou největší hrozbou pro život na zemi, která kdy existovala. Navíc Washingtonská zločinci mají pouze na financování médií. V následujícím budu zkoumat, zda americká ekonomika dokončí svůj pád před tím, než váleční zločinci ve Washingtonu zničí celý svět.

—————————————— ———–

Paul Craig Roberts, narozený 3. dubna 1939, je americkým ekonomem, národohospodáře a redaktorem rubrik, fejetonista pro tvůrčí syndikát, který je nezávislým distributorem komických článků a sydikátových sloupců pro deníky hlavně v USA. Sloužil jako náměstek ministra financí v Reaganově administraci, přičemž se stal slavným jako spoluzakladatel Reagonomiky.

Byl také bývalým editorem a fejetonisty pro noviny Wall Street Journal, Business Week a Scripps Howard News Service, kde svědčil před komisí kongresu v 30 ti záležitostech ekonomické politiky. Včera vyšel zpod jeho pera zajímavý článek, který jsem si dovolil přeložit a podat čtenářům aby si mohli udělat obrázek o tem, jak smýšlí nyní člověk, který byl někdy v centru dění světové politiky.

zdroj: http://www.paulcraigroberts.org/

[2]

Paul Craig Roberts
Share/Bookmark pošli na vybrali.sme.sk Facebook [3]
V případě, že chcete přispět na chod dolezite.sk můžete tak učinit zasláním jakéhokoliv finančního příspěvku na účet 420 208 3850/8360 mBank , variabilní symbol: 4444. Do účelu platby můžete uvést Vaše jméno, které bude zveřejněno s poděkováním. Vybrané finanční prostředky budou použity na zkvalitňování a chod dolezite.sk. V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat na dulezite zavináč dolezite.sk

Napište nám. Pošlete nám email s Vaším dotazem, návrhem nebo připomínkou na adresu dulezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článek je důležitý nebo zajímavý? Pošlete ho přes e-mail [4] nebo ho ukažte přátelům na Facebooku [5] . Rozšiřujte informace, nato jsou přece tu!

slůvko. nihebyxo2 [6] | ip: 82.119.22 [ 7] | 2012-07-02 (09:38)
… svět přežije, ledaže ti chuj v USA půjdou ke dnu … na každou svini se totiž vaří voda … a na nich se vaří po celém světě … už se čeká jen na čas kdy sevře ….

peter. nanidihe23 [8] | ip: 85.207.18 [ 9] | 2012-07-02 (13:11)
Svět přežije určitě. Jestli civilizace, to už není jisté. Pro svět by bylo nejlepší, kdyby ten lidský parazit přestal zemi ničit …

JozefVarga. wajefuti49 [10] | ip: 62.197.22 | 2012-07-04 (09:23)
Libye, Sýrie či Írán jsou zločinecké zájmy fašistů z USA a EU!

Proč mienkotvorné oficiálně devky a zaprodaný pluralitní politici Slovenska neřeknou Obamovi rovnou do ksihtu,

že je konšpirátor a extremista,

když lidstvu světa nabídka zločinecký druh Nového světového řádu-NWO?

Obama dále řekl, že: „… nějaký druh Nového světového řádu-NWO-je potřebný pro vyléčení všech nemocí světa a zajištění odvrácení katastrofální ztráty důvěry v západní ekonomický model který zde fungoval od 2. světové války. „

Nuž my obyčejní lidé celého světa jsme konšpirátori a extremisté, ale Obama už není když veřejně hovoří o nějakém druhu Nového světového řádu!

Nuž tento pes Barak Obama ve službách finančních elit USA a EU se zapsal do historie zločinců, když NATO mělo hlídat vzdušný prostor nad Libyí se souhlasem OSN

a místo toho bombardovalo infrastrukturu Libye, jen aby hrdlořezové z Talibanu ve službách CIA, Mossadu a MI 6 mohli odřezávat libyjským ženám prsa či hlavy jejich mužům.

Samozřejmě z internetu už tyto videa po pádu Kadáffiho režimu tajně služby důkladně vymazali v celém světě,

aby očistili nový prý demokratický režim v Libyi, kteří donesl Libyjskému lidu § prý svobodu západního stylu OEBU!

Dnes tito hrdlořezové z Talibanu a Al Káidy ve službách CIA, Mossadu a MI 6 vraždí civilní obyvatelstvo v Sýrii.

Podobný na vlas scénář z Libye, jenže v Sýrii má Rusko vojenskou základnu a Amiko a EU nakope holou prdel.

[11]

JozefVarga. wajefuti49 [12] | ip: 62.197.22 | 2012-07-04 (12:39)
Země světa mají uměle vytvořené veřejné dluhy a období probouzení lidí ze spánku, že jim Fico vytvoří lepší budoucnost nebo Brusel za počne rokem 2013.
Před dvěma měsíci polský Sejm a vláda prodloužila občanům Polska odchod do důchodu z 65 let na 67 let.

Lidé chtěli v této věci referendum. Nuž fašisté, kteří chtějí zredukovat lidstvo v 21 století to nikdy nepřipustí, když sami si už nakradli a zajistily si sebe a své rodiny před budoucností sociální genocidy, která čeká na lidstvo světa v 21 století.

A když lidé půjdou do ulic proti své vládě protestovat, protestovat proti anti sociálním reformám, tak protesty budou potlačeny policií nebo i kukláčů

nebo na pomoc přijde i NATO se svou vyspělou mašinérií v maringotkách na ochranu demokratických reforem.
bývalý americký voják – „skutečný terorista jsem byl já“
http://www.youtube.com/watch?v=8akV3xldqJM & [14] ;; feature = player_embedded

[15]

Čtěte více: [16]

[13]

diskusia / forum Přidej příspěvek do fóra
Prosím diskutujících, aby nepoužívali vulgarismy a dodržovali kulturu diskuse . Děkuji. (Admin)

-Statistika americké armády: 22 800 znásilnění ročne, 1 sebevražda na den 2012 – 07-04 (16:17) | Amerika
Statistiky které se staly zdrojem dokumentárního filmu Neviditelná válka-„The Invisible War“ – jsou skandální. Ale to, Čo dělá tuto krutou obžalobu epidemie znásilnění v americké armádě nezapomenutelnou nejsou čísla, ale devastující osobní příběhy obětí brutálního sexuálního útoku. Není to t když, že tato čísla, statistiky vlády USA, nemají svou sílu: 22,800 násilných sexuálních zločinů v armádě v roce 2011 znamená, že 30% žen ve službě vlasti je sexuálně napadených během vojenské služby. Ženy v bojových zónách mají větší pravděpodobnost být znásilnilnené spolubojovníky než usmrceny nepřítelem. [17] [18]
-soud nařídit Twitteru, aby vydal tweety protestujícího z Okupace 2012-07-04 (08:38) | Amerika
Newyorský Soudce v pondělí nařídit Twitteru, aby vydal data o jednem ze svých uživatele, který byl zapojen do protestního hnutí okupace Wall Streetu, jde o případ, který je bedlivě sledován, nebe je považována za test on-line svobody slova. [19] [20]
-Americká armáda: Drone přicházejí v rojích? 2012-06-30 (10 : 13) | Amerika
Malý hmyz nebe komár u vašeho ucha muze byt nyní něco víc, než jen něco otravného. Mohlo by jít o mikrofony, které nyní přicházejí v rojích – Špioni o velikosti mouchy. [21] [22]
-Obama se nám pěkně vyfarbil. Další loutka v rukou moci. 2012-06 -27 (08:26) | Amerika
Před pár lety jsem se velmi těšil, že konečně máme za prezidenta člověka, který smýšlí pokrokově a lidsky. Chtěl bojovat proti agresi a nepravosti. Spojoval jsem si to s tím, že patří se svým původem k předkům, kteří byli utlačováni, týráni, neměli práva na nic. [23] [24]
-Útok na média v Americe 2012-06-22 (08:24) | Amerika
Čtvrtá velmoc nebyla ve Spojených státech nikdy pod tak velkým tlakem, jako za Obamova vláda. Na 40. výročí skandálu Watergate, který sesadil Nixona a jeho vládu, díky ráznému a nezávislému americkému tisku, se mnoho novinářů otevřené Ptal, jak by s aférou Watergate naložila dnešní korporacemi ovládaná média a stále sužovanější nezávislá média. [25] [26]
-Pentagon cenzuruje scénáře známých filmov 2012-06-14 (08:41) | Amerika
Za normálních okolností se scénář nového filmu mění nespočet krát. Jen pár lidí si však uvědomuje, jak často scénář mění Pentagon, ve snaze získat Američanů pro myšlenku války. RT přináší rozhovor s bývalým žurnalistům z Daily Variety, a Hollywood Reporter, Davidem L. Robbie, který sdílí svou zkušenost, a vnáší světlo do procesu schvalování. [27] [28]
-Americaně představili nesmrtící granátomet 2012-06-13 (09:10) | Amerika
Americká společnost Moog Inc. představila na výstavě Eurosatory 2012 v Paříži nový granátomet EAGLS (s elektrickým Articulated Grenade Launcher System). Jedná se o nesmrtící zbraň na rozhánění davu. [29] [30]
-Znamení doby: Policejní pěšák Chicaga má větší pravomoci než kongres 2012-06 – 05 (06:14) | Amerika
[31]
-Seznam zúčastněných Bilderberg 2012 2012-06-01 (12:10) | Amerika
Včera 31.5.2012 se v Chantilly ve Virginii, Spojené Státy Americké, začalo letošní setkání nechvalně známé skupiny. Uvidíme čeho se v nejbližších dnech a týdnech dočkáme, protože je známo, že tito nikým nevolených a zastupující jen své vlastní zájmy, každoročně ovlivňují politické a ekonomické dění ve světě. [32] [33]
-17letá dívka uvedena na Obamova tajném Seznamu 2012-06 – 01 (09:00) | Amerika
Americaně čili státem sponzorovaného programu vražd Na protiústavním tajném Seznamu „na odstřel“ je i 17letá dívka spolu s Několik americkými občany, jak hlásí zpráva New York Times.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit

Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.