HOSPODÁŘSTVÍ: I PMÚ ČR přezkoumá spojení Via Chem Group a NCHZ

Bratislava 20. července (ČTK) – I antimonopolní úřad (PMÚ) ČR posuzuje spojení společností Via Chem Group a nováčka chemické závody (NCHZ). Potvrdila to pro TASR mluvčí a tisková tajemnice PMÚ ČR Alena Sedláková.

„Správní řízení, které začalo 4. dubna 2012, ještě není ukončeno. Podle zákona je úřad povinen vydat rozhodnutí o koncentraci do 25 pracovních dnů ode dne doručení úplné oznámení,“ informovala.

Připomněla, že pokud koncentrace vyžaduje hlubší analýzu, úřad to písemně oznámí účastníkovi řízení a vydá rozhodnutí o koncentraci do 90 pracovních dnů ode dne doručení písemného oznámení účastníku řízení.

„Jelikož řízení není ukončeno, PMÚ ČR nemůže poskytnout žádné další informace. Když úřad vydá rozhodnutí, bude o tem informovat,“ dodala.

Český Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) 16. července 2012 informoval, že povolil prvním stupni rozhodnutím spojení společnosti Via Chem Group, a. s., a společnosti nováčka chemické závody, a. s. Rozhodnutí zatím není pravomocné.

I když spojením společností se zvýší koncentrace na trhu v oblasti výroby a prodeje, zejména kyseliny chlorovodíkové a chlornanu sodného, ​​případně hydroxidu sodného na území ČR, ÚOHS má za to, že posuzované spojení nebude mít negativní dopad na úroveň hospodářské soutěže.

ÚOHS tedy dospěl k závěru, že posuzované spojení soutěžících nezvýší jejich tržní sílu natolik, aby vedlo ke vzniku nebo posílení dominantního postavení spojujících se soutěžitelů nebo některého z nich, které by mělo za následek podstatné narušení hospodářské soutěže.

Via Chem Group, a. s., je holdingová společnost stojící na čele podnikatelské skupiny, která působí v oblasti vývoje, výroby a prodeje základních a speciálních anorganických produktů a jedlých rostlinných olejů a tuků nebo výroby a dodávek spotřebního zboží, například pracích a mycích prostředků, zubních past a parfémů, a to převážně na území střední a východní Evropy.

Slovensku společnost nováčka chemické závody, a. s., působí převážně v oblasti výroby a dodávek chemických surovin, zejména výrobků vznikajících při zpracování chlóru, oblasti produkce karbidu vápníku a technických plynů, dále v oblasti výroby polyvinylchloridu a produktů jeho zpracování a dalších základních a speciálních chemikálií.

jal pop

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.