Google po čase přistoupil k další akvizici startup. Tentokrát „sáhl“ po starším, téměř dvouletém projektu, BufferBox, informoval [1] Financial Post. Cílem internetového giganta je pravděpodobně konkurovat společnosti Amazon, konkrétně jeho službě Locker Delivery [2] .

BufferBox [3] poskytuje sít dočasných odkládacích schránek sloužících na doručení poštovní zásilky v době, kdy adresát není zastižení na své domovské adrese. Schránky se nacházejí ve frekventovaných částech města. Příjemci stačí získat adresu ke své schránce a odevzdat ji druhé straně. Jakmile je zásilka doručena, automaticky mu je odeslán informační e-mail. K převzetí slouží jednorázový kód.

Zakladateli startup je trojice absolventů univerzity v kanadském Waterloo a kromě ní ve společnosti působí sedm dalších zaměstnanců. Firma letos poskytuje službu zdarma, jelikož jí jde o vybudování povědomí mezi potenciálními zákazníky. Podle jejího plánů chtěla vydělat tři až čtyři dolary na jedné zásilce.

Minulý měsíc došlo [4] k uzavření dohody s dopravní společností Metrolinx [5] , díky které mohl BufferBox umístit své schránky na stanice GO Transit. Do konce příštího roku má být k dispozici 100 odkládacích úložišt v regionech Greater Toronto a Hamilton. BufferBox sídlí ve stejném businessového centru, kde má Google svou lokální pobočku.

Pokračování článku níže

Hodnota transakce podle [6] portálu TechCrunch představovala 17 milionů dolarů (zhruba 13,09 milionu. eur). Ani jedna ze zainteresovaných firem plány týkající se budoucnosti nekonkretizovala, značka BufferBox by ale měla zatím zůstat zachována. „Společně budeme dělat velké věci,“ nejasně naznačil šéfinženýr z komplexu Google Kitchener-Waterloo Steve Woods.

(1 € = 1,2986 USD)

References

  1. ^ informoval (business.financialpost.com)
  2. ^ Locker Delivery (www.amazon.cem )
  3. ^ BufferBox (www.bufferbox.com)
  4. ^ došlo (business.financialpost.com)
  5. ^ Metrolinx (www.metrolinx.com)
  6. ^ podle (techcrunch.com)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.