Společnost Google rozšiřuje své portfolio služeb opět dost netradičně. Spouští totiž vlastní doručovací službu dodání zásilky v den jejího podání s názvem Google Shopping Express, přičemž počítá se spoluprací s více prodejci, upozornil [1] server Techcrunch.cem.

Nejde přitem o první podobný počin firmy Google. Ještě koncem loňského roku jsme psali o akvizici stratupu BufferBox [2] , který se zaměřuje na dodávání poštovních zásilek prostřednictvím dočasných odkládacích schránek. Je možné, že Google tyto dvě služby určitým způsobem propojí, díky čemuž bude možné doručit zásilku iv době nezastižení adresáta.

Klikněte pro větší obrázek
Zdroj : Techcrunch.cem [3]

Internetový gigant zpočátku nabídne novou kurýrní službu jen v Bay Area, části San Francisca, a první testovací zákazníci ji dostanou na šest měsíců zdarma. Ceník do budoucna prý zatím ještě není stanoven.

Google si uvědomuje, že doručování zásilek ve vlastní režii může být lukrativní a s sebou přinese spoustu výhod. Chce tak zřejmě konkurovat kurýrní službě Amazonu, který ji nabízí již delší dobu pod názvem Amazon Prime.

References

  1. ^ upozornil (techcrunch.com)
  2. ^ akvizici stratupu BufferBox (www.zive.sk)
  3. ^ Techcrunch.cem (techcrunch.com)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.