DOPRAVA: Aerolinie Air Finland vyhlásili bankrot

Helsinki 26. června (ČTK) – Finské charterové aerolinie Air Finland dnes vyhlásili bankrot a zrušily všechny lety. Důvodem jsou vysoké ceny paliva a nadměrná přepravní kapacita letecké společnosti.

Zrušení letů se dotkne zhruba 1000 klientů. Aerolinie působily na trhu od roku 2002 a zaměřovali se na dovolenkové lety do Řecka, Portugalska, Španělska, Turecka a Dubaje. Nabízely služby cestovním kancelářím a cestovním kancelářím.

Informovala o tem agentura DPA.

3 bal eko

Ekonomická redakce zpracovává a vydává sedm dní v týdnu aktuální informace o hospodářském dění doma iv zahraničí a regionální informace podle krajů. Věnuje pozornost všem odvětvím národního hospodářství. V pracovních dnech přináší aktuální kurzy měn, informace o hlavních mezinárodních finančních trzích, a samozřejmě údaje o obchodování na kapitálovém trhu v České republice. Kromě vlastního zpravodajství z domova a zahraničí využívá informace ze zahraničních agentur a monitoringu zahraničního tisku. Orientaci v servisu umožňuje rozdělení zpráv na jednotlivé kategorie.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.