2012-06-28 (07:30) | Z domova [1]
- Čo je to za národ?

Často mi vyčítají, že se dokážu ve svých textech jen stěžovat. Ale nepomůžu si a chci se ozývat. Nebot opravdu se mi zdá, že toto je velmi vážně. Že se tu už „vaří žába“.

Slovensko. Takový bezvýznamný státeček, řeknou si mnozí. Ale ne pro mě. Pro mě je podstatná věc, v jakém prostředí žiji svůj život. Já se nespokojím s představou, že se mám spokojit s tím, že jsem součástí malé, bezvýznamné destinace, která je určena akorát tak na posměch at už v mnoha filmových zmetků, nebo v debatách obyvatel „šťastnějších“ zemí, které v minulosti něco znamenaly. Například měli své kolone. Nebo mají prvotřídní fotbalové mužst ve, jehož provoz stojí řádně miliony eur. Nebo mají letadlové lodě, větrné elektrárny, královskou rodinu atd., atd.. Kam se my hrabeme, my jsme akorát na práci, abych nezapomněl, na levnou práci.

A tak to zřejmě musí zůstat, nebo se mi to jen zdá, že o Čo se my od revoluce máme lépe, tak zhruba o to se má lépe i Západ. „Jen nevymýšlejte, nač by vám byla jedna státní banka, strategické podniky, vždyt stát je nejhorší vlastník.“

Zde se bude dávat na dálnici nový povrch takové kvality, že je o měsíc horší kvality jako předchozí povrch, zde budou Romové jezdit vlakem zdarma, zde se budou dělat projekty z eurofondů, které jsou v dobrém stavu jen chvíli, slovo údržba je tu jakoby cizím pojmem. Zde bude nejdražší benzín široko Daleko, o cca 10 centů na litr dražší než mají Rakušané. Důvod? „No protože je u nás nízká spotřeba benzínu.“

Tento systém mě věru frustruje.

Například sociální nerovnost je pro mě velká téma. Řekněme si upřímně, proč je třeba úklid tak špatně placené? Přičemž jde v první řadě o opovrhovala pracovní pozici, fyzicky ne zcela nenáročnou, výsostně potřebnou, pracovník je v kontaktu s chemií (často na bázi chloru).

Na druhé straně máme fotbalistu, který vydrží utíkat, má rychlé reakce atd.. Přínos pro společnost? No comment. A má u nás řekněme průměrně desetinásobný plat.

Ano, dnešní systém je nespravedlivý. A tím to hasne. Ale proč by to mělo hasnou? Protestujme!

Vždyt kdyby se nedávalo ve světě tolik peněz na vesmírný výzkum, zbrojení, profesionální sport, reklamu a Čo já vím Čo ještě pochybné, tak v Africe lidé nehladoví!

V Africe lidé nehladoví!

A chceme to vůbec, aby nehladověla? Vypadá to t když, že ani ne.

Jak dál? „Nestarejte se“!

Naši mladí jsou rozlezení po světě. Hlavně naše pohledné dívky a ženy se tam často zdrží až do smrti. Ale nevadí, vždyt o nic nejde. Jedeme dál. (Je v tomto národě vlastně nějaká „dozorčí rada“ nad strategickými záležitostmi? Máme vůbec nějaký směr? Nebo jen jak bude foukat?)

Daně platí jen sprostí.“ Toto má být meinstream? No tak to se máme už zřejmě psychicky připravovat na domobranu a podobné výdobytky.

Kupuje se vesele v zahraničí, opačně to není vidět. Opravdu jsem nepostřehl, že by u nás ve větším nakupovali Češi, Maďaři, Rakušané. To asi jen my jsme na to určení, my to tak máme dělat. My prostě musíme podporovat rozpočty bohatších národů. A basta!

Děti a mládež nám kazí hrůzným působení médií. „No a Čo, však tak je to všude ve světě. Nám ten satanismus skryté v podstatě nevadí. Nám se to vlastně tak trochu líbí, hehe. „

My jsme chtěli svobodu, holé baby a Coca colu!“

Přestože jsem v osmdesátěch letech absolvoval komunisty předepsanou fluorizace dětí, s tímto stavem směrování společnosti se nespokojím. Budu na to poukazovat, at si říká kdo chce Čo chce.

Libor Lukáč
Share / Bookmark pošli na vybrali.sme.sk Facebook [2]
V případě, že chcete přispět na chod dolezite.sk můžete tak učinit zasláním jakéhokoliv finančního příspěvku na účet 420 208 3850/8360 mBank , variabilní symbol: 4444. Do účelu platby můžete uvést Vaše jméno, které bude zveřejněno s poděkováním. Vybrané finanční prostředky budou použity na zkvalitňování a chod dolezite.sk. V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat na dulezite zavináč dolezite.sk

Napište nám. Pošlete nám email s Vaším dotazem, návrhem nebo připomínkou na adresu dulezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článek je důležitý nebo zajímavý? Pošlete ho přes e-mail [3] nebo ho ukažte přátelům na Facebooku [4] . Rozšiřujte informace, nato jsou přece tu!

truba. jawakewy70 [5] | ip: 89.173.15 | 2012-06-28 (08:43)
Inteligence zcela selhala. Je zahleděná do sebe. Vůbec je netrápí stav společnosti. Prostě nejsme občanskou společností. [6]

brano. pelasedo59 [7] | ip: 195.5.186 | 2012-06-28 (10:48)
Liborko,
v Tvém věku jsem nevěděl ani Čo je to parlament, věnoval jsem se jen škole a babám.Vieš proč? Nebot jsem žil v tzv.komunizme či socialismu či Čo to bylo. A nadával jsem na komunistů a záviděl Západu. Naštěstí jsem od roku 1989 měl možnost vidět a poznat ten režim Čo k nám dotáhli komunisté ze západu. A můžu ti říct že je to ještě větší hnůj než byl komunismus.
Avšak když porovnám finanční systém tak komunisté ho měli zdravý.Hlad na světě resp. v Africe je jen proto že USA a EU jako otrokáři tento kontinent neustále okrádají a kolonizují i ​​když slovíčko otroctví vyměnili za slovo demokracie. Je to všechno stejný hnus, lidé jsou horší a sprostější jako divá zver.Ospravedlnujem se zároven divoké zvěře.
Ve školách neučí to Čo člověk nejvíc potřebuje, funkci finančního sysstému. A tam je pes zakopaný. 99,9% lidí mě v hlavě nabijte nesmysly o inflaci, o nezávislosti centrálních bank, o výhodnosti stejné měny s jjjjjjinými státy, o úroku atd.atd.

Zapamatovat si: všechno je o peniazoch.Existuje jen jediné řešení: zestátnit bankovnictví a nepoužívat úrok.Stačí jedna jediná daň z příjmu FO a poslanci musí mít imperativní mandát.
Tak studuj než nepochopíš Čo jsem napsal.

[8]

MM. sidasafa91 [9] | ip: 217.75.73 | 2012-06-28 (11:00)
Všichni poukazují, nikdo nic nedělá a podle všeho ani není Čo robit.

prostě smůla, třeba si zvykat

[10]

Piko. syfaqyxy [11] | ip: 178.41.38 | 2012-06-28 (11:05)
– Inteligence selhala?
– Prostě nejsme občanskou společností?

Mnohé moderní státy jsou již stále méně založené na národním principu, ale naopak na občanském principu. Rozpor mezi národním a občanským principem však existoval už ve starověkém Římě, kde se rozlišovaly pojmy natěračskou (národ ve smyslu národních kmenů) a populus (národ ve smyslu lid).
http: / / sk.wikipedia.org / wiki / N% C3% A1rod [13]

Buď jsme národ nebo občanská společnost.

Nejsme občanskou společností to je pravda. Jsme národ a také zůstaneme, bez ohledu na to Čo vymyslel žid (údajná inteligence která selhala) a jak těžko se nám vodí. 🙂

[12]

SomTenKtorySem. bocipera87 [14] | ip: 92.28.235 | 2012-06-28 (14:16)
Když existuje problém tak je na místě otázka „V čí prospěch? „.

V učebnicích odpověď nenajdeš, ani v médiích. Je až zarážející, kolik se v minulosti napsalo na téma světové židovství. A není to nic dobrého. Postupem času se všechny relevantní informace zamlžují, deformují až tají. Ještě před sto lety o převážném zastoupení židů v přípravě a rozpoutání bolševické revoluci v Rusku, běžně psali anglické i americké noviny. Je množství uznávaných lidí v minulosti i dnes, jejichž celoživotní práce nesvědčí o naivním nacionalismu nebo nenávisti k jjjjjjiným.

Není to hledání viníka či vnějšího nepřítele jako „oni“ zvyknou mluvit a už vůbec ne antisemitismus. Je to pouhé poukázání na příčinu (skoro) všech problémů.
Celé 20. st. probíhalo v jejich režii a podle všeho mají své jako stvořena v dění nejméně od 1789, francouzské revoluce, ale také během celého středověku jsou doloženy údaje, že kde se dalo křesťanům uškodit, tam byly vždy židé. Čím to tedy je, že tzv.. ekonomický rozvoj je vždy jen v jistěch zemích a částech světa? Čím to je, že na našich, slovanských územích je od nástupu křesťanství všelijaké, jen ne dobře?

Že moderní edukační systém je založen na jejich osnovách, sloužících k výchově přisprostlou biorobotov? Že média jsou v rukou téže skupiny lidí, i tzv.. (Otupující) kultura, politika, ekonomické dění? Pornografie? A že my sami jsme už nasáknutí jejich zvrácenou ideologií pohledu na život a svět, a tak jim sami v jejich díle na všech úrovních napomáháme?

Že možnost usměrňování a řízení událostí skupinou nevolených lidí zpoza kulis se bagatelizuje a zesměšňuje nebo rovnou prohlásí za šílenství.

Kdo hledá najde, i cestu ven.

[15]

malaPerunica. nodaquce29 [16] | ip: 92.52.36. [17] | 2012-06-28 (17:25)
v našem školském systému skutečně chybí kvalitní humanistické vzdělání … vytratilo se v něčem zájmu, Vyšky opouštějí mladí lidé s mozky zahltil množstvím zbytečných údajů, na úkor kvality vzdělání … v minulém století u nás absolvent „mëstanku“ strčil znalostně do kapsy pozdějšího maturanta jen tak zaprašťalo … přitem mëstanku byla jen navýšením základního vzdělání o několik let … titul inženýr z těch dob byl zárukou klasické kvalitní precizní připravenosti do pracovního prostředí života … v dnešní době inteligencí vyčnívající jedinci ze stáda jsou většinou přesměrování v působení a zaměření proti svým vlastním, z nichž původně vyšly … jsou odtrženi od národa a jejich myšlení je záměrně předělalo na protinárodní zájmy, podporované původci všech výše v příspěvcích zmíněných problémů, víme o koho jde … či?

Peter. fikymigu16 [18] | ip: 128.206.1 [ 19] | 2012-06-28 (19:33)
V té africe hladoví protože se neumí postarat o sebe, ale asi az tak nehladoví když se tak vesele množí ..

diskusia / forum Přidej příspěvek do fóra
Prosím diskutujících, aby nepoužívali vulgarismy a dodržovali kulturu diskuse . Děkuji. (Admin)

Je to výpověď nás obyčejných učitelů z „dálného východu“. Hned v úvodu se chceme omluvit za to, že tento dopis není napsán věcně a formálně, ale je plný emocí a rozhořčení, ale zřejmě je toho už na nás příliš a náš pomyslný pohár trpělivosti právě přetekl. Nedokážeme reagovat bez emocí.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.

-Zásadní projev R. Šulík ke šílenství jménem Euroval 2012-06-28 ( 11:59) | Z domova
Vystoupení v rámci rozpravy k trvalému Eurovalu na půdě NRSR – 21. Června 2012 Video má následující kapitoly (stačí kliknout na čas a video se posune) [20] [ 21]
-Jak dostat od muže to, Čo ti dluží? 2012-06-28 (03:37) | Z domova
Pokud si myslíš, že ti někdo něco dlužím, svou pozornost, starost, lásku, peníze, nikdy ti nebude stačit to, Čo dostaneš. Vždy toho potřebuješ více. Podobné je to u žaludku, který má schopnost roztáhnout se a potřebuje více a více potravy, aby pocítil nasycenost … [22] [23]
-Lékaři a poisťovne 2012-06-27 (15:22) | Z domova
Dobře vymyšlené. Jsem zvědavý, kolik klientů jim přibude. [24] [25]
-Tepelné čerpadlo svépomocí 2012-06-27 (11:05) | Z domova
Každý by chtěl získat levně, účinný zdroj levného tepla. Tím snížíte Své životní náklady, zabezpečit rodinu a být měněny závislý na „monopolech.“ Síťový dodavetelích, který vše rychle zdražují. A tím pádem mír lepší vyhlídka na přežití krizi, popřípadě vlastně zajistit si nízké náklady na teplo v důchodu. [26] [27]
-Jiří Grygar v Hyde Parku-Konec světa (21.12.2012) a UFO 2012-06-27 (03:00) | Z domova
Vědecký pohled na aktuální témata. [28] [29]
-Zdielame.sk 2012-06-26 (20:03) | Z domova
Začali jsme věřit kousku žlutého kovu, ze kterého se nedá postavit most a drahým kamenem, z nichž nepostavíme dům. No lidskou práci a um nevyváží zlato ani drahé kamení tohoto světa. [ 30] [31]
-Biblické PROROCTVO: 10 KRÁLŮ nebo 10 EU ŠTÁTOV? 2012-06-26 (10:44) | Z domova
Bylo v bibli zmíněno proroctví o tem Čo se děje dnes? Myslím si že v bibli najdeme důležité události, které se mají stát. Myslím si že každého z nás překvapí Čo se píše v prorocké kapitole Daniel v bibli. Vzpomíná se tam hrozné zvíře, které vystoupí a na hlavě má ​​10 rohů a těch deset rohů znamená 10 králů. A právě dnes se formuje stát spojený z 10 králů – ministrů. [ 32] [33]
-Otevřený dopis-stav školství v SR 2012-06-25 (22: 29) | Z domova
Vážený pane ministře, tento dopis vznikl jako reakce na bezmocnost, s jakou se dennodenně setkáváme při naší práci. Je to výpověď nás obyčejných učitelů z „dálného východu“. Hned v úvodu se chceme omluvit za to, že tento dopis není napsán věcně a formálně, ale je plný emocí a rozhořčení, ale zřejmě je toho už na nás příliš a náš pomyslný pohár trpělivosti právě přetekl. Nedokážeme reagovat bez emocí. Náš list je zkrátka reakcí na neúnosný stav v slovenské školství a dysfunkčním, nespravedlivý sociální systém ve státě. Věříme a doufáme, že bude impulsem k přehodnocení současné situace a pozice učitelů. V Bratislavě, Daleko od Vašich oblíbených „marginalizovaných a sociální znevýhodněných skupin“ nemáte ani tušení o tem, s jakými patová situace jsme nuceni dennodenně bojovat. Přijďte si na pár dní odžít problémy, které musíme každý den řešit. Pojďte se podívat do našich škol, konečně se zvítajte s reálnými žáky a odseďte si ve třídě pár vyučovacích hodin. Aby místo prázdných řečí odtržených od reality, jste měli možnost poznat skutečnou situaci. Chceme ještě podotknout, že tento dopis není určen jen Vám. Stejně chceme, aby se o těchto problémech začalo mluvit iv široké veřejnosti. Posíláme proto tento dopis i médiím a uveřejníme ho také prostřednictvím internetu a sociálních sítí. Situace je alarmující, proto chceme předejít dalšímu odsunutí řešení a ignorování potřeb školství i veřejnosti ze strany kompetentních. [34] [35]
- Pán premiér Fico a pan ministr Žiga, to s tou vodní nádrží Tichý Potok, přece nemyslíte vážně! 2012-06-25 (17:13) | Z domova
Vodní nádrž Tichý Potok bude stát cca. 337 milionů Eur. Pane premiére, kdybyste dali 1000 obcím na východě naší země každé po 337 tisíc Kč místo toho, aby se stavěla tato nesmyslná vodní nádrž, tak by si obce s těmito penězi mohli zrevitalizovat okolní krajinu a pomohlo by celé věci mnohem více. [36] [37]
-Otevřený dopis učitelek z východního Slovenska Dušanovi Čaplovičovi 2012-06-25 (08 : 19) | Z domova
V Bratislavě, Daleko od Vašich oblíbených „marginalizovaných a sociální znevýhodněných skupin „nemáte ani tušení o tem, s jakými patová situace jsme nuceni dennodenně bojovat. Přijďte si na pár dní odžít problémy, které musíme každý den řešit. Pojďte se podívat do našich škol, konečně se zvítajte s reálnými žáky a odseďte si ve třídě pár vyučovacích hodin. Aby namísto prázdných řečí odtržených od reality, jste měli možnost poznat skutečnou situaci. Chceme ještě podotknout, že tento dopis není určen jen Vám. [38] [39]
-Kdo si Ty politik? 2012-06-25 (08:18) | Z domova
Kdo si Ty politik, že mi zakazuje?
21.19.