SITA |

Registrace bločků do Národní bločkovej loterie bude možná i přímo v prodejnách řetězce CBA Slovakia. Na základě smlouvy s národní loterijní společností Tipos spustil řetězec podle zveřejněných informací pilotní registraci bločků ve vybraných prodejnách v Lučenci.

„Předpokládáme, že v krátkém čase bude možné registrovat pokladní bločky do národní bločkovej loterie už v téměř všech našich prodejnách s příslušným řešením, zatím ho chystáme v 285 prodejních jednotkách po celém Slovensku,“ uvedl viceprezident CBA Slovakia Vladimír Kocurek.

Podle jeho slů je CBA Slovakia první prodejce rychloobrátkového potravinového zboží, který se do Národní bločkovej loterie zapojil v takovém rozsahu.

Jak upozornil Vladimír Kocurek, mnozí neseriózních prodejci buď nevydávají bločky, nebo vůbec nemají registrační pokladnu. Vznikají tak podle něj mnohamilionové daňové úniky, kvůli kterým je poškozena pověst seriózních obchodníků.

„Zákazníci by si měli vždy ptát doklad o zaplacení, účtenku z fiskální registrační pokladny nebo jiné schválené tiskopis. Měli by si zkontrolovat, zda má všechny povinné náležitosti a zda nejde jen o fiktivní doklad. Jen s platným dokladem má spotřebitel zákonný nárok na vrácení zboží a tudíž kupní ceny výrobku a reklamaci, „informovala společnost CBA Slovakia.

Zákazníci mají podle společnosti možnost podat podnět na nepoctivého podnikatele orgánem dozoru a kontroly, včetně následného vyvození důsledků a sankčních postihů.

Pokladní bločky je možné registrovat na kterémkoliv sběrném místě společnosti Tipos, a to vyplněním kuponu. Registrace je možná i prostřednictvím internetové stránky, kde je třeba nejprve vytvořit si uživatelský účet použitím své e-mailové adresy. Zaregistrovat bloček mohou hráči Národní bločkovej loterie i prostřednictvím mobilní aplikace pro smartphony nebo zasláním krátké textové zprávy. Přihlášení pokladního bločku do soutěže je možné i nákupum zboží u vybraných prodejců, kteří automaticky zaregistrují doklad do loterie po nákupu, pokud jsou splněny všechny podmínky. Tuto možnost mohou zákazníci využít v provozech společností Ševt, MediaTec a Deltacem.

Obchodní společnost CBA Slovakia, a. s. Lučenec vznikla v roce 2003. V současnosti na Slovensku provozuje dva velkoobchodní sklady a 345 maloobchodních provozů. Společnost zaměstnává přibližně 2 600 zaměstnanců a je členem nákupní aliance CBA SK.

Související články:

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.